Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Lapsed ootavad jõulukinke

Aleksander ei karda vihma ega pakast. Ta on nimelt noorkotkas. Aastaajast hoolimata võtab ta osa noorkotkaste matkadest ja õppustest metsas. Kuna kuivad jalad on eduka matka pant, soovib Aleksander jõuluvanalt vastupidavaid saapaid, sõnastades oma soovi konkreetselt: “Saapad. Kaitseliidu saapad.”

Mariale meeldib väga toitu valmistada. Ta keedab moosi ja marineerib kõrvitsat. Võiks isegi öelda, et kulinaaria on Maria kirg. Uue aasta alguses astub neiu aga iseseisvasse ellu ning on hädavajalik, et oleks olemas elementaarsed vahendid kulinaarse talendi edasiarendamiseks, rääkimata igapäevasest toiduvalmistamisest. Seetõttu soovib Maria jõuludeks potti või panni.

Tuhat soovi

Need on kaks soovi enam kui tuhande suure ja väikese jõuluunistuse seas. Juba viiendat korda toimuva jõulusoovide puu projekti raames kogusime kokku Eesti turva- ja asenduskodudes (ehk lastekodudes) elavate laste jõulusoovid ja panime need üles SEB Heategevusfondi kodulehele aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu.

Palusime lastel jõuluvanale saadetavates kirjades oma soovid põhjalikult läbi mõelda. Jõulurõõm on täiuslik, kui jõulukuuse all täituvad soovid, millest on pikaajaliselt rõõmu või kasu. Nagu igas perekonnas, on jõulupuul kingisoove igas suuruses – kommikotist jalgrattani. Lisaks laste unistustele on puul ka asenduskodude peremajade soovid.

Jõuluvana vajab abi

Lapsed usuvad, et nende jõulusoovid ja -unistused on teel jõuluvana peakontori poole. Meie aga teame, et jõuluvana vajab kõigi nende soovide täitmisel abi, sest neil lastel ei ole toetavaid vanemaid, kes nimekiri näpus jõuluvana kingikoti tarvis poodi kinke ostma tõttaks.

Seetõttu kutsume kõiki, kes soovivad lastele jõulurõõmu kinkida, valima puult ühe lapse jõulusoovi ning selle täitmiseks vastavalt võimalustele kingiraha annetama.

Teie annetuste eest soetab SEB Heategevusfond jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakib need ära ja saadab kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.
Suuremate unistuste täitmiseks kogu kokku sõbrad, kes soovivad aidata ja nii võivad ka kopsakamad kingisoovid teoks saada.

Mariale pann, Aleksandrile saapad

Kogu annetatud kingiraha läheb täies mahus kingituste ostmiseks. Kõik muud kulud, nagu näiteks pakkematerjalid ja transport, katab SEB Heategevusfond.

Teame juba, et Maria soovib panni ja Aleksander vajab saapaid. Lisaks on meil aga puul veel tuhat värvilist soovi, alates looduslikust šampoonist kuni uue jalgrattani. Kõiki neid kingisoove saad näha aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu.

Ajame need asjad üheskoos korda, sest jõulurõõm on ühtviisi oluline kõigi laste jaoks. Elagu nad siis asendus-, turva- või päriskodus.

SEB Heategevusfond (loe: päkapikukontor)

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.