Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Lapsed nautisid muinasjutulist jääetendust

10.02.2014

Ühel veebruarikuu nädalavahetuse päeval tuli Tallinnasse kokku hulk lapsi Eestimaa erinevatest asendus- ja turvakodudest, kokku 150 osalejat 31 peremajast. Samal ajal oli Tallinnasse kohale saabunud ka lennukitäis Disney multikategelasi – nende seas rääkivad autod ja uisutavad haldjad –, et Eesti lastele Saku Suurhalli üles seatud jääst laval oma oskusi demonstreerida.

Disney on Ice’i jääetenduse „Maailmafantaasiad“ külastus polnud aga mitte kõigi jaoks lihtsalt meelelahutus. Mõnel väikesel vaatajal sai etenduse käigus tehtud ka tulevane karjäärivalik. Näiteks 6-aastasele Dašale meeldis kõige enam haldjakuninganna. Kui ta nägi kuningannat taevast lavale hõljumas, sosistas ta enesekindlalt: „Kui mina suureks saan, siis mina hakkan ka selliseks kuningannaks – sellise ilusa kleidi ja krooniga!“ Ja võlukepp, teatas Daša, olevat ehk isegi olulisim tööriist ses ametis. Küsimuse peale, et mida ta siis sellega võluda tahaks, mõtles Daša päris tükk aega. Lõpuks otsustas, et võiks katsetada võluda palju, palju komme, et need kunagi otsa ei saaks.

12-aastane Viktrooria nautis aga kogu päevast kõige enam näitlejate oskust uisutada. Tema oli uisutamist varem ainult telekast näinud ja nii huvitav oli seda kohapeal vaadata. Viktooria lubas juba järgmisel päeval uisud jalga panna ja kooli liuväljale harjutama minna.

Peale etendust said lapsed osa erakordsest kohtumisest etenduse staaridega, katsuda Pluuto karva ja suruda kätt Mikiga.

Muinasjutulise etenduse külastus asendus- ja turvakodudes peatuvatele lastele sai teoks SEB Heategevusfondi, Live Nation Estonia ja Disney on Ice’i meeskonna koostöös.
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.