Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Lapsed mängisid U-19 jalgpalli EM-turniiri võitjaks Hispaania (lisatud video)

SEB Heategevusfond korraldas koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga Haapsalus jalgpallipäeva, kus turvakodude lapsed proovisid oma miniturniiriga ennustada, kes võidab sellel pühapäeval alla 19-aastaste jalgpalli EM-turniiri. Laste ennustuse kohaselt peaks võitma Hispaania.

Laste ennustusvõistlusel võtsid mõõtu finaalturniiri favoriidid ja võitjaks tulid Hispaania koondisena esinenud lapsed. Pühapäevaks on selge, kas laste ennustus läks täkke.

Endine koondislane ja tänane Eesti Jalgpalli Liidu noorte projektide juht Teet Allas: „Hispaania noorte koondis on käimasolevat turniiri algusest peale väga hästi mänginud. Spordipäeval osalenud lapsi ja noori Hispaania koondislasi on kindlasti innustanud ja motiveerinud asjaolu, et Hispaania meeste koondis on nii valitsev Euroopa kui ka maailma meister. Jalgpallimäng aitab õppida tolerantsust ja teistega arvestamist, mis on üks tähtsamaid asju igapäevaelus!“

Lisaks ennustusvõistlusele oli varjupaikade lastel ka teine oluline roll: enne veerandfinaale tuli just neil palliväljakule tuua koondiste rahvuslipud. Nii oli noortel jalgpallisõpradel võimalus oma silmaga väga lähedalt näha Haapsalus toimunud mängude köögipoolt. 12-aastane Siim K. Tartumaalt ütles: „Väga lahe oli seda tähtsat tööd teha, harjutamine oli lihtne ja pärast polnud närvi ka sees! Tahaks väga saada pallipoisiks staadionil, nii saaksin tihti vaadata lähedalt suurmeeste mängu – nad on mulle suureks eeskujuks!“

Kokkuvõtet jalgpallipäevast saab vaadata siit: http://youtu.be/jklVuXfZAKs?hd=1

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.