Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Laps vajab sõpra, kes usuks temasse

Lapsed vajavad alati täiskasvanut, kellega väljaspool pereringi suhelda. Tänu oma isiklikele kogemustele on täiskasvanutel noortele palju pakkuda. Siin on mõned lood lastelt, kes igatsesid endale seltsiks suurt sõpra.

Robert on 13-aastane noormees, kes peab end nii eestlaseks kui ka venelaseks. Teda huvitavad autod, tehnika, muusika ja kõik muu põnev. Kahjuks on sinna põnevate asjade hulka sattunud ka alkohol. Poiss tahab halbadest kommetest lahti saada, aga lähedased ei usu teda enam... Teda kasvatab vanaema, vanaisa suri paar aastat tagasi. Robert vajas sõpra, kes usuks temasse ja näitaks, mis on elus õiged väärtused.

Tiiu on 16. Kui ta noorem oli, oli tal tugiisik, kellest sai talle ka hea sõber – seepärast teab Tiiu, kui väärtuslik see kogemus on. Tiiu isa suri, kui ta oli väike, kaksikvenna surm tabas teda ootamatult 10-aastasena. Programmiga liitumise hetkel oli Tiiu jälle “madalseisus”: kõik tundus korras olevat, aga hing oli ikka haige. Emaga ei saa kõigest rääkida, sest tema hakkab kohe muretsema. Tiiu vajas täiskasvanud sõpra, kellega saaks rääkida kui võrdsega, kes ei pabistaks ülemäära, vaid annaks uut lootust ja usku elus.

Toomas on 12 – arukas, sõnaosav ja energiline poiss. “Väiksena olin päris pöörane, noh, see superaktiivne,” ütleb ta. Toomas tahab palju tegutseda. Sporti ei ole ta hakanud tegema, sest trennis käimiseks pole püsivust ja treenerid ei kannata tema liigset aktiivsust. Isa näeb Toomas harva, ema ei jõua temaga kogu aeg igale poole minna. Aga Toomas tahtis uusi ja huvitavaid kohti näha, erinevaid spordialasid proovida või lihtsalt kellegagi koos lugeda, sest vahepeal on ju vaja ka mõtteid vahetada... Ta igatses sõpra, kes on aktiivne, aga kannatlik ja sõbralik ning kindel piire hoidma... selline normaalne.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.