Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kunstitöötuba lennutas fantaasiat ja lisas eneseusku

06.08.2018

Augusti alguses osales 70 turva- ja asenduskodudes peatuvat last üle Eesti SEB Heategevusfondi eestvedamisel loomingulises töötoas Laitse Graniitvillas, kus skulptor Tauno Kangro juhendamisel prooviti kätt inimese voolimisel – nii, nagu elukutselised kunstnikud seda teevad.

Nii mõnegi pere jaoks on Tauno Kangro külastamine tema villas muutunud juba peretraditsiooniks ning lapsed soovivad seda ikka ja jälle teha. Aga alati on kaasas ka neid lapsi, kelle jaoks kõik on uus ja avastamata. Töötoa eel võisid lapsed külastada ka kunstniku tööruume ning ammutada inspiratsiooni tema loomingust.

Suures ateljees olid osavõtjate jaoks laudadel puust alused traadist inimkujuga ja suur kang plastiliini. Tulevasi kunstnikke ootasid ka modellid, kelle järgi sai kunstiteoseid vormida. Tauno Kangro ise kõndis, mikrofon kõrva küljes, ringi ning seletas ja õpetas lapsi. Tal jätkus silmi, käsi ja tähelepanu kõigile. Kunstnik hindas noorte kolleegide tehtud töid individuaalselt, innustas ja tõi välja iga lapse töö tugevused ja eripära.

See töötuba aitas arendada laste fantaasiat ja käelist osavust ning tõsta enesekindlust ka neil, kellel muidu käsitööga väga soojad suhted pole – kunstniku käe all voolimist proovida on tera teine asi kui tavalises käsitöötunnis. Skulptuuride meisterdamise päev täitis kõik laste ootused ja enamgi veel. Nad said teada, mis on skulptuur ja kes modell, lisaks kuhjaga positiivseid emotsioone eesseisvaks sügiseks. Uhked kunstiteosed aga asetati kodus tubades aukohale.

Loe pikemalt

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.