Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kõnd Eestimaa südames Eesti laste heaks

03.06.2012

2. juunil korraldas MTÜ Oma Pere koos Paide linna ja SEB Heategevusfondiga Eestimaa südames Paides heategevusliku kõnni, millega üheskoos toetati mõtteviisi, et iga laps peaks kasvama turvalises peres.

Sportlik perepäev algas Paide keskväljakul, kus ürituse patroon Heinz Valk andis stardipaugu kuni 5 km raja läbimiseks. Kõnni järel jagus Vallimäel tegevust kogu perele: sai kuulata kontserti, ronida seiklusrajal, vaadata keskaegset mõõgavõitlust, külastada ajakeskust, hüpata batuudil, joonistada näomaalinguid, veeta aega Lõvi Leoga ning osa saada paljust muustki põnevast. Samal ajal oli kultuurimajas avatud ainulaadne Oma Pere fotonäitus „Lapsed sünnivad südames“, mille fotode autor on Katrina Tang. See fotonäitus oli läbilõige erinevatest Eestimaa peredest, keda ühendab märkimisväärne panus vanemliku hoolitsuseta laste heaks. Päevale lisas väärikust kõikidele Eestimaa lastele pühendatud manifest, mille luges ette Heinz Valk.

Manifestis on öeldud: „Et Eesti saaks areneda heaks kodanikuühiskonnaks, on vaja kõikide perede tahet, usku ja hoolimist. Usume, et igale lapsele on parim kasvada üles koos oma vanematega, aga kui see pole võimalik, tuleb lapsele leida uus pere. Kutsume kõiki inimesi märkama vanemliku hooleta lapsi ning pakkuma neile turvalisi ja armastavaid suhteid, mis kestavad kogu elu. Toetame inimesi, kes soovivad vanematest ja kodust ilma jäänud lapsi aidata.“

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.