Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Kokkamispidu koos Tallink City Hotelli peakokaga

16.11.2009

15. novembril korraldasid SEB Heategevusfond ja Tallink City Hotell teist aastat järjest varjupaikade lastele suure kokanduspeo. Toiduvalmistamine on ju loomulik osa elust ning hommikusöögiks putru ja võileiba on valmistanud igaüks. Seda oskust võib edasi arendada ja üritusel õpetasimegi lastele lihtsaid toiduvalmistamise võtteid, mis annavad huvitava tulemuse.

Tallink City Hotelli peakoka Kaie Karu juhendamisel valmisid laste abiga imeliselt maitsvad ja ilusad road – nii soolased kui ka magusad. Jõulukuu ootuses sai iga laps kaunistada ka piparkooke. Menukaimaks toiduks oli aga kindlasti suhkruvatt!

Üritusel osales sadakond last üle Eesti, kokku kaheksast varjupaigast ning kokkamisesaal oli nagu mesilasperes ühtlaselt suurt suminat täis. Lapsi aitasid SEB Heategevusfondi toetuseks loodud klubi vabatahtlikud, koos lastega kokkas ka tipptennisist Kaia Kanepi. Kui toidud tehtud ja kõhud täis, lustisid lastega suur mesimumm ja vatsakas karumõmm – küll neid kallistati! Samuti oli kohal Lotte, kes viis läbi meeleolukaid võistlusi.

Kiikla Lastekodu sotsiaaltöötaja Helju: “Lapsed nautisid iga hetke – toiduvalmistamine ei olnud kunagi varem olnud nii lõbus ja nauditav. Sai proovida põnevate värvidega jooke segada ja suhkruvatti keerutada.”

4-aastane Kelly oli üritusest nii vaimustuses, et tagasiteel koju nõudis, et peole peab kohe tagasi minema. Sel päeval soovis enamik lapsi hakata suureks saades kondiitriks või kokaks!

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.