Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kohtumine lendava Mary Poppinsiga

15.04.2012

15. aprillil sõitsid lapsed üle Eesti kokku Tartusse Vanemuise teatrisse, et vaadata populaarset muusikalilavastust „Mary Poppins“, millega kaasnes ka ringkäik teatri lavatagustesse ruumidesse. Etendusest said osa 150 turva- ja asenduskodus peatuvat last Tartust, Tallinnast, Viljandist, Harjumaalt ja Ida-Virumaalt koos saatjatega.

Pärastlõunal teatrimajja jõudes ootas lapsi ees elamusterohke ringkäik teatrimaja tagaruumidesse, kus kihas etenduse eel vilgas elu. Lastel avanes võimalus kiigata lavale ja orkestriruumi, dekoratsioonisaali ning näitlejate garderoobilattu. Räägiti ka põnevaid seikasid teatrimaja argipäeva tegemistest.

Etendus oli hoogne ja kaasahaarav oma imelise muusika ning huvitavate tegelaskujudega. Suur oli äratundmisrõõm, kui lavale toodi dekoratsioonid ja rekvisiidid, mida enne oli lava taga vaadatud ja katsutud. Laste lemmikkohtadeks etenduses olid kurja lapsehoidja võlumine suureks rotiks ning loomulikult Mary Poppinsi lendamistrikid.

Etenduse lõppedes ootas lapsi kohvikus ka kõhutäide, et koduteel nälg näpistama ei hakkaks. Suur oli laste imestus, kui nende seltsi tulid kostüümides peaosatäitjad Hanna-Liina Võsa ja Andres Mähar ning Merle Jääger ja Veikko Täär, kes jagasid heal meelel autogramme noorte austajate kavalehtedele.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.