Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kinobussi filmitöötoad laste varjupaikades

26.04.2008

Aprillikuus korraldas SEB Heategevusfond koostöös Kinobussiga lastele filmitöötoad Eestimaa erinevates paikades. Selle ringkäiguga külastasime kõiki meie koostööpartneritest varjupaikasid – Tallinna Lastekodu Laste Varjupaika, Pärnus asuvat Pereabikeskust, Narva Laste Varjupaika, Sillamäe Hooldusasutust Lootus ning Tartu Laste Turvakodu. Üritusest said osa ka lapsed Tallinna Laste Turvakeskusest ja Kiikla Lastekodust, mis ka peatselt meie partner-varjupaikade hulka kuuluvad.
“Kas me hakkame tegema multikat või dokumentaalfilmi, mõlemal juhul peab meil olemas olema mingi väike mõte, et mida me teeme,” õpetas lapsi Kinobussi käivitaja Mikk Rand.

Teemadeks olid filmiideed ja see, kuidas filme tehakse. Lastele õpetati filmimist ja iga laps sai ise valmistada multifilmi. Mõnetunnise töö tulemusena valmistasid lapsed Eestimaa erinevates kohtades kokku enam kui 50 multifilmi.

Tiiu Peterson, Tallinna Laste Turvakeskus: “Elamusi sellest töötoast oli palju. Vaatasime juba kasvatajatega saadetud materjalid läbi – uskumatu, kui andekad on meie lapsed tublide abiliste toel. Ootame, kui kõik tulevad koolist koju, siis teeme ühisvaatamise!”

Viiu Orgmets, Tallinna Lastekodu Laste Varjupaiga juhataja: “Olen meie maja laste loomingust ikka kohe täitsa meeldivalt üllatunud. Raido ei kahtlustanud, et tal kunstiannet olemas oleks, aga näe, millega valmis sai – noormees on ise ka nüüd õnnelik ja uhke. Lastele meeldis, kohe väga. Edgar, kes haiguse tõttu ei saanud osaleda, on nüüd kade, eriti väikevenna peale, kellel ka vahva multikas tehtud. Neil on nüüd palju, mida hiljem mäletada. Vaevalt et kõik kodulapsed on ise multikate tegemist saanud õppida. Ja iga kogemus rikastab ning eduelamus kinnistab positiivset enesehinnangut – see on just see, mida meie lapsed vajavad.”

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.