Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kaunid lumeskulptuurid lumises töötoas

25.02.2010

Veebruaris korraldas SEB Heategevusfond ringreisi “Töötuba lumes”, mis toimus teist korda ning mille raames valmisid fondi koostööpartneritest varjupaikade juures üle Eesti kaunid lumeskulptuurid. Lumekujud vormiti laste enda tehtud kavandite järgi.

Ringreis “Lumevabariik” algas Haiba lastekodus, mille siseõuel valmisid suur sünnipäevatort, püramiid ja kilpkonn. Narva Laste Varjupaiga aias valmistati lumest tiiger, püramiid, vaal ja meduus.

Sõbrapäeval, 14. veebruaril meisterdati Pärnus Pereabikeskuse sisehoovis suurtest lumehunnikutest liumäe funktsiooniga Sfinks, sõbrapäeva süda ja Tartu varjupaiga maskott kilpkonn.

Ringsõidul meisterdasid varjupaikade lapsed lumeskulptuure koos SEB Heategevusfondi toetuseks loodud klubi täiskasvanud vabatahtlikega. Lapsi juhendas vabakutseline kunstnik Henry Timusk, kelle käe all on valminud mitukümmend lume-, jää- ja tuleskulptuuri üle Eesti. Fond kinkis igale lumelinna ehitamisest osavõtnud lapsele soojad villased sokid.