Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kampaaniaga “Muretseme laste varjupaikadele uisud” kogusime 425 000 krooni ja kinkisime laste varjupaikadele 250 paari uiske

31.01.2010

Jaanuaris lõppes eelmise aasta detsembris alanud kampaania “Muretseme laste varjupaikadele uisud!”, mille käigus koguti heategevuseks 425 000 krooni. Lisaks sõlmiti kampaania käigus heategevuse toetuseks 1100 uut püsikorralduslepingut, kokku on fondil nüüd juba pisut enam kui 6200 püsitoetajat.
Detsembris ja jaanuaris toimunud kampaaniaga kutsusime inimesi üles sõlmima püsimakselepingut varjupaiga laste pidevaks toetamiseks või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012.

Kampaania “Muretseme laste varjupaikadele uisud” sportlik lõpuüritus toimus Tallinnas Jeti jäähallis. Selle kampaaniaga kogutud annetuste eest kinkisime varjupaikades peatuvatele lastele palju toredaid talvepäevi – lõpuüritusel jäähallis andsime üle 250 paari uiske: 150 paari jääuiske ja 100 paari rulluiske koos kaitsmetega.

Kohal oli sadakond last üle Eesti – Tallinna, Tartu, Narva, Sillamäe, Kiikla, Harjumaa ja Pärnu varjupaikadest. Lapsed lustisid jääl koos fondi toetuseks loodud klubi vabatahtlikega ja neid õpetasid uisutama treenerid, nende hulgas üks Eesti tipptreenereid Anna Levandi. Lastega sportisid ka naistehoki klubi Blue Whales liikmed. Tallinnas toimunud Euroopa Meistrivõistlused iluuisutamises süstisid uisutamispisiku paljudesse lastesse. Loodetavasti lisavad olümpiamängud, uued uisud ning imeline talveilm seda energiat veelgi ning nii mõnigi varjupaiga laps leiab endale uisutamises hobi, millele pühenduda.

Samuti on varjupaigas peatuvatel lastel annetuste abil võimalik osa saada mitmesugustest hobitegevustest läbi aasta: tasutakse muusika- ja kunstiringide osalustasusid, võetakse osa spordiüritustest, ostetakse vahendeid käelise tegevuse arendamiseks, käiakse kinos ja teatris jne. Kogutud rahast saavad tuge kaheksa laste varjupaika: Tallinna Lastekodu Laste Varjupaik, Tallinna Laste Turvakeskus, Pärnus asuv Pereabikeskus, Sillamäe Laste Hoolekandeasutus Lootus, Narva Laste Varjupaik ja Tartu Laste Turvakodu, samuti Kiikla Lastekodus ja Haiba Lastekodus varjupaiga teenusel olevad lapsed.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.