Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kadrioru kunstimuuseumis, ajaloo õpitoas elustus põnev minevik

16.06.2016

Juuni keskel toimus asendus- ja turvakodude lastele kunstitöötuba Tallinnas Kadrioru kunstimuuseumis: kõigepealt tutvustati lastele lossi ja seejärel tegutseti töötoas, lapsed said kaasa lüüa kunstidetektiivide ja moeveidruste programmides.

Ekskursioon lossis ehk kunstidetektiivide programm oli huvitavalt ja mänguliselt korraldatud ning väga hariv. Lapsed said mõistatusi lahendades teadmisi ajaloost, kostüümidest, maalide hoidmisest ja paljust muust põnevast.

Töötoas meisterdasid lapsed endale tikukarbist detektiivimärgi; moeveidruste kavas lummasid lapsi vanaaegsed kleidid ning seejärel toimus väike moeetendus, kus lapsed said ise uhkeid rõivaid selga sobitada ja end ajas tagasi mõelda.

Muuseumipäevalt said lapsed omajagu uusi teadmisi ajaloost ning õppisid muu hulgas ka viisakat käitumist ja koostöö tegemist. Lapsed nägid, et muuseumid pole sugugi igavad kohad, vaid vahvad ajaloo õpitoad, mis panevad ikka ja jälle mõtlema selle üle, kuidas me tänapäeva oleme jõudnud, mis on muutunud või läbi sajandite peaaegu samaks jäänud.

Loe pikemalt