Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jõuluvana tõi varjupaiga lastele 150 nimelist kingitust

27.12.2009

Detsembris tegi SEB Heategevusfond üleskutse SEB töötajatele, fondi toetuseks loodud klubi vabatahtlikele ja nende sõpradele, et üheskoos olla jõuluvanaks nendele lastele, kellest vanemad ei hooli ja kelle koduks on jõululaupäeval laste varjupaik. Kõikidel soovijatel oli võimalik minna jõulupuu-kodulehele, kus oli kirjas ligi 150 lapse nimi (8 laste varjupaigast ja lastekodust üle Eesti) ja nende soovid jõuluvanale. Kingitusi koguti SEB kontorites Tallinnas, Pärnus, Tartus ja Narvas ning kingipakid toimetati lasteni pühadeks.

Nii nagu kõik head lapsed, leidsid ka varjupaikades peatuvad lapsed sel jõululaupäeval jõuluvana kotist omanimelise kingi. Kui mõni laps oli pakki avades vaoshoitum, siis paljude puhul oli üllatus, ärevus ja rõõm väga suur, sest jõuluvanalt ei osatud soovitud kinki oodata. Emotsioonid olid kõikides varjupaiga majades väga tugevad – laste silmist peegeldus tõeline rõõm, kui nad suure elevusega kingipakke avasid. Sel aastal ei jäänud varjupaigas peatuvate laste soovid pelgalt soovideks ja unistusteks ...

Suured tänud “jõuluvanadele”, kes aitasid teoks teha väikese jõuluime, kinkides neile lastele, kellest vanemad ei hooli, tükikese oma ajast, tähelepanust, hingest ja südamest. See tähendab palju.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.