Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jõulusoovide puu: Sport – hea nii kehale kui ka vaimule

Paljud asenduskodudes elavad lapsed on sportlikud, sest sel moel saab kehast välja rahmeldada kuhjuvad pinged, tegutseda eesmärkide nimel ja treenida vastupidavust. Et oma hobidega jätkata, igatsevad lapsed leida jõuluvana kotist üsna praktilisi asju.

7-aastane Johanna Jõgevamaalt on üliliikuv ja füüsiliselt osav, käib tantsimas ja maadluses. Tuleval aastal plaanib ta maadlustreeningutelt üle minna kergejõustikku, kuhu võetakse lapsi alates 8. eluaastast. Sel suvel kogus ta aga taskuraha ja ostis endale rulluisud. Et selle spordialaga ohutult jätkata, palub ta jõuluvanalt uut kiivrit. Vana rattakiiver, mille rihmad ja krõpsud on juba kulunud, pole rulluiskudega trikitamiseks enam kuigi turvaline.

9-aastane Tairi Tallinnast on samuti väga aktiivne laps ja osa energiast on ta endast välja saanud tänu hiljuti kingituseks saadud rattale. Samas jumaldab ta ka hobuseid – need suured neljajalgsed on praegu piiga lemmikteema ja Tairile meeldib väga värvida just hobuste pilte. Lisaks on tal võimalus käia trennis, mis mõjub lapsele teraapiliselt. Kuna treening ise on üpris kulukas, siis isikliku varustuse soetamiseks on vahendeid nappinud. Tairil on puudu veel saapad ja kiiver – ta oleks õnnelik, kui päkapikud saaks teada tema unistusest, et ta nii väga soovib endale päris isiklikku kiivrit.

8-aastane Viktoria Sillamäelt käib tantsukoolis, on pikalt tegelenud iluvõimlemisega ja talvel mõistagi uisutamisega. Vanad uisud on nüüdseks aga väikeseks jäänud ja uusi vajab ta suuruses 34.

9-aastane Rain Tartumaalt tunneb aga, et judo trennist jääb talle natuke väheks. Seepärast soovib ta tõukeratast, et saada suuremat füüsilist koormust ja kiiremini edasi liikuda. Tegu on nutika ja aktiivse poisiga, kes laulab mudilaskooris ja õpib ka kitarrimängu.

 

Sihid ja soovid

17-aastane Aleksandr Ida-Virumaalt soovib aga midagi üdini praktilist, nimelt spordipusa, sest neid kulub tal palju. Aleksandr on aktiivne spordipoiss, kes on visalt käinud juba viis aastat pesapallitrennis ja on selles mängus üpris osav. Ta on jõudnud arvukatele rahvusvahelistele spordivõistlustele Soomes ja Ukrainas ning saavutanud väga häid tulemusi. Peagi on ees lend USA-sse järjekordsetele võistlustele.

20-aastane Marko Tallinnast teeb samuti palju trenni ja tahab selle juurde liita tervisliku toitumise. Tema soovib blenderit, et toidu kõrvale saaks juua midagi muud kui lihtsalt vett. Mõnikord tuleb hommikul kiiresti kodust lahkuda ja siis saaks blenderiga valmistada teele kaasa smuutisid. Sellele köögiriistale on noormehe unistustes koht ka tema uues kodus, kui ta juba uuel aastal iseseisvalt elama hakkab.

 

Ergutus liikumiseks

11-aastane Viktoria Tallinnast soovib nutikella, sest see on ilus, näitab, kui palju samme ta on astunud, sellega saab helistada, sõnumeid saata ning panna selle hommikul äratama. Perevanem toetab lapse soovi, sest Viktorial on tervisemuresid ja kellast oleks abi pulsi jälgimisel. Sammulugeja utsitaks last ka suuremale aktiivsusele, usub kasvataja.

13-aastane Triin Tallinnast pole ka kõige kiirema spordi austaja, talle meeldib pigem rahulikult jalutada. Õdede-vendadega ühistel matkadel kurdab ta sageli, et ei jõua sammu pidada. Laps mõtiskles teema üle ja tuli välja lahendusega: kui oleks rulluisud, siis saaks ju kiiremini edasi! Kergliiklusteid ja rullitamiseks sobilikke radu on Triinu kodukandis piisavalt ja kerget füüsilist koormust hindab ta väga ning loodab, et jõuluvana saab tema soovi täita.

 

Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – sütitab avastamiskihku, paneb teadmisi proovile või õpetab mõnda uut oskust. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi.

Jõuluõhtul kingituste jagamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk, kuid elu käib 12 kuud aastas ja unistused ei lõpe jõuludega. Sellepärast tee lastele kingitus iga kuu ning hakka püsiannetajana nende hobitegevuste toetajaks. Püsiannetaja tugi on hindamatu väärtusega, sest trennis käia ja hobidega tegeleda tahavad perekodude lapsed aasta ringi täpselt samuti nagu koos vanematega kasvavad lapsed. Anna neile püsiannetajana turvatunne, et nad saavad oma lemmiktegevusega tegeleda praegu ja ka edaspidi!

Panusta 3 eurot kuus ja kingid lastele eduelamusi, uusi kogemusi või toetad noori hariduse omandamisel, mis on elutähtis iseseisvasse ellu astumisel. Anna oma väike panus, et asenduskodus elaval lapsel oleks samasugune toetav ja arendav keskkond nagu meie oma peres kasvavatel lastel. Loe lisa: http://www.heategevusfond.ee/joulupuu/pysiannetus
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.