Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Jõulusoovide puu: Rõõm rattasõidust ja ilusatest helidest

Pärnumaal perekodus elava Carolina (18) maailm on küll ahtake, sest puudega neiu istub ratastoolis ning suhtleb maailmaga vaid häälitsuste kaudu, kuid muusika on otsetee tema hinge – helisid kuuldes libiseb ühe Carolina näo otsekui päikeseline helk. Ja millist rõõmu tunneb tüdruk, kui saab ise helisid tekitada!

Sellepärast on Carolina jõulusooviks muusikaline mänguasi, millel saaks ta ise klahve vajutada ning helisid luua. Varem oli Carolinal selline pill olemas, kuid see on ära kulunud ega mängi enam. Carolina ei liigu ega räägi ning vajab pidevat tuge. Talle meeldivad rahulikud rutiinid ja aeglases rütmis toimetamine. Ning muidugi muusika!

Tubli töömees Margus

Margust (17) teavad perekodus kõik kui erakordselt abivalmis noormeest, kes tahaks alati kõiges käed külge lüüa. Kui töömees perekodu õuel toimetab, teeb Margus kohe tema juurde asja ja katsub endalegi tööotsa välja kaubelda. Sõprus on mõlemapoolne ning töömees jätabki osa töid Margusele teha. Näiteks muruniitmine on üks Marguse meelistegevusi, seda teevad nad koos. Samuti meeldib Margusele olla abiks siis, kui minnakse jalutama ratastoolilastega.

Margus ei oska küll lugeda ega kirjutada ja õpib oma puude tõttu toimetulekukoolis, kuid ta on äärmiselt vahva, siiras ja hea huumorisoonega kaaslane. Rattasõidus ei leidu talle vastast – ühistel matkadel on just tema väsimatu väntaja ning mitte keegi pole iial kuulnud poissi virisemas kehva ilma, halva tee või pika matka üle.

Perekodul on traditsioon, et korra aastas võetakse ette pikem jalgrattamatk mõnel RMK matkarajal. Need on lausa ööbimisega üritused ning laste hulgas vaat et aasta tähtsündmused. Keegi pole kuulnud Margust matkadel millegi üle kurtmas – isegi kui tuleb ületada künkaid, millest ülessõitmine on paras pingutus, siis Margus lihtsalt naeratab ja väntab end oma käikudeta rattal üles. 

Marguse jalgratas on küll lihtne ilma käikudeta linnaratas, kuid sellest polegi lugu – sõita saab küll ja küll. Pigem teeb Margust murelikuks see, et tal siiani puudub rattalukk. See teeb ka natuke ärevaks, sest pere ühistel väljasõitudel peab ikka keegi tema ratast valvama, kuigi mugavam oleks ratas ise lukku panna. Sellepärast loodab Margus, et jõuluvana toob talle rattaluku. 

Rõõm kingitusest on suurim just siis, kui unistatud soov täitubki. Lapsed on oma soovikirjades lahti mõtestanud, miks just see asi neile oluline on. Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla või bluetooth-kõlar, mille abil teistega uuemaid muusikaelamusi jagada; tõukeratas, millega koolitee tundub lühem või äratuskell, mis aitab õpilaskodu elanikul õigel ajal bussile jõuda; pehmed klotsid, mille abil ehituskunsti alusteadmisi katsetada või miniköök, mis lubab nukuperel kõhu täis toita – igal soovi taga on lugu ja iga soov on eriline. 

Vaadake ringi jõulusoovide lehel ning aidake jõuluvanal laste erilised soovid teoks teha: www.heategevusfond.ee/joulupuu
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.