Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Jõulusoovide puu: Püsiannetusega aitad laste unistustel täituda!

Jõuluajal teeme me kõik head ja rõõmustame kingitustega neid lapsi, kel kodusoojusest puudu. Kingituste aeg saab aga otsa ning elu jätkub sama rada pidi – lapsed kasvavad, treeningud, hobid ja õppimine nõuab oma kulutusi. Ka nende väljaminekute katmisel on väga teretulnud lahked abikäed.

Nii nagu kodus vanemad hoolitsevad selle eest, et laps leiaks erinevate hobide ja trennide kaudu oma tee elus, nii on see ka perekodus kasvavate lastega – ka nendel on vaja leida endale meeldiv hobi, millest võib-olla saab alguse ala pikaajaline harrastamine või koguni armastatud tegevus kogu eluks.

Soovime ju, et tänasest innukast väikesest maadlejast saaks ka iseseisvas elus elades liikumist hindav noor ja kitarrimänguhuvilisest erinevaid kultuurisündmusi nautiv muusikahuviline. Aga miks mitte ka tuleviku olümpiavõitja või maailmakuulus kitarrivirtuoos. Üks on kindel: unistused ei tohiks jääda kinni selle taha, et puudub raha ringi kuutasu maksmiseks või uute jalka-putsade ostmiseks. 

Sel aastal kutsume jõulupuul annetajaid laste unistuste teemal kaasa mõtlema ka teise nurga alt. Jõuluaegne kingitus on omal kohal, see annab lapsele ühekordse märkamise kogemuse. Samas teeme heatahtlikele eestimaalastele üleskutse, et panusta jõulukingina 1 euro ühe lapse või noore heaks iga kuu. Nii saab spordipoiss hobistipendiumi programmi toel osaleda võistlustel või spordilaagris. Noor, kes asenduskodus elades õpib ametit kutsekoolis või ülikoolis, saab vajamineva toe õppevahendite soetamiseks jmt. Asenduskodus elavad lapsed vajavad märkamist 12 kuud aastas. Jõulukingitusena 1-eurone igakuine annetus läbi aasta annab lastele mitmesuguseid erinevaid elamusi ja võimalusi kogemisteks, nii nagu me oma peres kasvavate laste kõrval oleme toeks 365 päeva aastas

Lapsi, kes tahavad hobiga järjepidevalt tegeleda, leidub Eestimaal kõikjal ning pole vahet, kas nad elavad kodus isa-emaga või perekodus. 

Uued jalkatrenni riided ei jää klaasi taha seisma

Tartumaal perekodus elav 9-aastane Sander on juba kaks aastat käinud jalgpallitrennis ning treeneril on poisi kohta öelda vaid kiidusõnu. Sander on meeskonnas oluline mängija ning esindab FC Elva jalgpallivõistkonda. Alati ta läheb rõõmuga võistlustele, annab endast mängus kõik ning tuleb tagasi veel suurema innuga trenni teha. Mõistagi maksab spordiharrastus ka raha – kiiresti kasvav trennipoiss vajab korra aastas uusi jalgpalli jalanõusid-riideid ning abi oleks ka igakuise trenniraha tasumisest. 

Väike sumomeister tahaks tantsida

5-aastane Jõgevamaa tüdruk Johanna on äärmiselt püsimatu ja energiline väike tulesäde. Ta käib teist aastat müramistrennis ning terves maakonnas pole Johannale omavanuste hulgas müramises vastast – ta on nimelt Jõgevamaa meister sumos. 

Samuti 10-aastane Tartu peremajas elav Liandra on täielik tantsufänn – ta käib 3 korda nädalas tantsutrennis ning mida rohkem ta tantsib, seda enam tahaks ta sellega veel tegeleda. Tantsimisekski on vaja vahendeid – treeningriietele ja jalatsitele kulub umbes 50 eurot aastas ning igakuised treeningud maksavad 36 eurot. Samuti oleks Liandra väga kurb, kui peaks jääma kõrvale suvisest tantsulaagrist, kus koos sõbrannadega vaat et hommikust õhtuni tantsitakse.

Kuid müramine ja maadlemine pole sugugi ainuke asi, millega Johanna tahaks tegeleda tahaks. Juba praegu paistab ta silma hea rütmitajuga ning armastab väga tantsimist ja muusikat. Natuke oskab Johanna mängida juba kannelt ja plokkflööti, kuid ise unistab väga, et saaks hakata käima tantsuringis. See on seni jäänud raha taha. 

Ka Johannast aasta vanem sama perekodu poiss Assar on kõva sumopoiss ning juba maakonna meister. Temagi on musikaalne ning pereema õpetab talle kitarrimängu. Assarile meeldib ka jooksmisega tegeleda ning jooksuvõistlustel osaleda. Paraku on aga lugu selles, et trennid toimuvad linnas ning abikätt oleks vaja transpordikulude tasumisel. 

Karoliina hipoteraapia

Suurte ja tarkade hobustega toimetamine mõjub teraapiliselt ja rahustavalt. Just nii leiab Tartu perekodus elavad 10-aastase Karolina psühholoog, kes muidu veidi ärevale tüdrukule just ratsutamisega soovitab tegeleda. Et paremini keskenduda ja rahulik olla, selleks käib Karolina praegu joogas. Tema kasvatajad aga otsivad praegu võimalusi, et leida vahendid ka küllalt kalliste ratsatundide rahastamiseks. Kui aga juba ratsutamiseks läheb, siis vajaks Karolina ka varustust – kiivrit ja saapaid. 

Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – olgu üllatus avastamiskihku sütitav, teadmisi proovile panev või mõnda uut oskust õpetav. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi.

Nende jõulude tõeline täht võid olla sina, toetades jõulukingitusena lapsi 1-eurose igakuise annetusega läbi aasta. Vanemliku hoolitsuseta lapsed vajavad positiivseid emotsioone mitte ainult jõulude ajal, vaid läbi aasta. Panusta 1 euro kuus ja kingid lastele eduelamusi, uusi kogemusi või anna oma toetus, et noor saaks omandada ameti, millega alustada iseseisvat elu. Anna oma väike panus, et asenduskodus elaval lapsel oleks samasugune toetav ja arendav keskkond nagu me oma peres kasvavatel lastel. Loe lisa: http://www.heategevusfond.ee/joulupuu/pysiannetus


 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.