Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Jõulusoovide puu: Kuidas kirjutada kirja jõuluvanale?

Jõuluelevus kasvab iga päevaga ning küllap tuleb paljudes peredes aina tihemini jutuks teema, mida soovida jõuluvanalt ning kuidas oma soove esitleda. Hea võimalus oma soovide sõnastamiseks on kirjutada jõuluvanale kiri.

Ent kuidas seda kirja kirjutada ja mida sinna siis õigupoolest kirjutada? Teadupärast saab ju jõuluvana kirju tuhandeid ning küllap tahaks ka jõuluvana natukene rohkem teada kirja saatjast ja tema huvialadest. 

Jõulusoovide puul on üleval Eestimaa erinevates asenduskodudes kasvavate laste jõulusoovid. Tartumaal perekodus elaval 11-aastastel Kirsikal ja tema vennal Elaril on kiri jõuluvanale kirjutatud ning teele saadetud. Õde-venda teavad täpselt, mida nad tänavu soovivad – nimelt tõukerattaid. See pole lihtsalt soov, vaid siin taga on lugu. Kirsika on oma vanuse kohta haruldaselt vastutustundlik väike neiu, kes üle kõige armastab oma perekonda ning kellele kõige tähtsamad inimesed maailmas on õed ja vend Elar, kellega Kirsika ühes klassis õpib. Nad on väga kokku kasvanud – tegutsevad alati koos ning huvidki on neil sarnased. 

Tõukerattaid tahaks õde-venda endale sellepärast, et tõuksiga sõites läheks kaks kilomeetrit pika koolitee läbimine hulka kiiremini. Praegu, jalgsi käies, kulub selleks omajagu aega. Kirsika ja Elar kirjutasid jõuluvanale ka seda, et nad on ka omalt poolt panustanud, et tõukekatega sõit ohutult kulgeks: on juba ära õppinud liiklusreeglid ning korjavad taskuraha, et osta ka sõiduks vajalik turvavarustus.

Kas tead, mis on parkuur?

Tartumaal teises peremajas elav Andrer (18) kirjutas jõuluvanale oma hobist üsna põhjalikult. Anderil on elus kaks suurt kirge – talle väga meeldib arvutiasjandus ja parkuurimine. Et jõuluvana ei pruugi teada, mis see parkuurimine täpselt on, siis Ander selgitas, et see on sportlik harrastus, mis seisneb võimalikult otseses, sujuvas ja kiires liikumises mistahes maastikul erinevaid takistusi ületades. Ander tegeleb parkuuriga päris tõsiselt, aga mõnikord tuleb mitu päeva trenniga vahele jätta, sest takistuste läbimisest on tekkinud kätele valusad villid. „Küll oleks hea, kui jõuluvana tooks mulle trennikindad, et saaksin oma harrastusega veelgi tõsisemalt tegeleda,“ kirjutas Ander. „Üldse pole tore jätta trenni ära sel põhjusel, et käed on villis.“

Nukk tahaks vankris magada

Ida-Virumaal elav 6-aastane Liza armastab väga mängida nukkudega, nii vist soovivad kõik temavanused tüdrukud. Jõuluvanale kirjutas Liza ka sellest, kui ägeda ilusa suure nuku sai ta hiljuti sünnipäevaks. Juba praegu ei lõppe mängud nukuga, aga kui saaks veel ka nukuvankri, siis saaks ju temaga lausa jalutama minna ning kutsuda ka teised pere lapsed kaasa ühist väikest titat jalutama. Sellest kõigest Liza jõuluvanale kirjutaski ning loodab väga, et tema jõulusoov täitub.
7-aastane Tallinnas elav Hanna, kes juba mitu aastat jõuluvanale kirja kirjutab, lisab siia veel ühe hea mõtte: „Et jõuluvanal oleks ka tore kirja saada, kirjuta kindlasti talle mõni hea sõna! Mina kirjutan jõuluvanale alati kirjas seda, et ta on mulle väga kallis!“

Rõõm kingitusest on suurim just siis, kui unistatud soov täitub. Lapsed on oma soovikirjades lahti mõtestanud, miks just see asi neile oluline on. Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla või bluetooth-kõlar, mille abil teistega uuemaid muusikaelamusi jagada; tõukeratas, millega koolitee tundub lühem või äratuskell, mis aitab õpilaskodu elanikul õigel ajal bussile jõuda; pehmed klotsid, mille abil ehituskunsti alusteadmisi katsetada või miniköök, mis lubab nukuperel kõhu täis sööta – igal soovi taga on lugu ja iga soov on eriline. 

Vaadake ringi jõulusoovide lehel ning aidake jõuluvanal laste erilised soovid teoks teha: www.heategevusfond.ee/joulupuu
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.