Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Jõulusoovide puu: 1000 erilist soovi, 1000 omaette lugu

Jalgpall, juukseföön, legokomplekt, lõhnaõli, vilkuritega puldiauto, kõrvaklapid, laualamp, tõukeratas, kõristi, kummisaapad, voodipesu, mänguköök – need on vaid tosin juhuslikult valitud kingisoovi ligi tuhanderealisest nimekirjast, mis on koostatud Eesti turva- ja asenduskodude laste ja noorte kirjapandud soovide põhjal.

Projekt „Jõulusoovide puu“

Mittetulundusühing SEB Heategevusfondi eestvedamisel on juba kaheksandat aastat järjest detsembrikuuks kokku kogutud üle Eesti asetsevates turva- ja asenduskodudes sirguvate laste jõuluunistused ning „Jõulusoovide puu“ projekti kodulehele www.heategevusfond.ee/joulupuu üles pandud.

Heal annetajal on võimalus anda oma panus „Jõulusoovide puu“ projekti kaudu vanemlikku hoolt vajavate laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedane kingitus ning annetuse abil aidata täita ühe või mitme lapse kingisoov.

Edasise eest hoolitseb juba SEB Heategevusfond: soetab soovitud kingitused, korraldab pakkimise ning logistika, et kõik kingikotid koos jõuluvanaga õigel ajal kohale jõuaksid. Kogu projekti raames annetatud raha kasutatakse väljavalitud kingituste ostmiseks, pakkimise ja transpordiga seotud kulud katab fond.

Iga soov on eriline

Rõõm kingitusest on suurim siis, kui täitub unistatud soov. Lapsed on oma soovikirjades lahti mõtestanud, miks just see soov talle oluline on. Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla või bluetooth-kõlar, mille abil teistega uuemaid muusikaelamusi jagada; tõukeratas, mis kiirendab teed koolist trenni või äratuskell, mis aitab õpilaskodu elanikul õigel ajal bussile jõuda; pehmed klotsid, mille abil ehituskunsti alusteadmisi katsetada või miniköök, mis lubab nukuperel kõhu täis sööta – igal soovil on kindel mõte ja põhjendus.

Millal vajavad lapsed kõige enam tuge?

Jõuluaegne kingitus on omal kohal, see annab lapsele ühekordse märkamise kogemuse. Samas teeme heatahtlikele Eestimaalastele üleskutse, et kutsu kaasa 3 sõpra, kellega koos panustada iga kuu 1 kuni 3 eurot ühe lapse või noore heaks. Nii saab spordipoiss hobistipendiumi programmi toel osaleda võistlustel või spordilaagris. Noor, kes asenduskodus elades õpib ametit kutsekoolis või ülikoolis, saab vajamineva toe õppevahendite soetamiseks jmt. 

Asenduskodus elavad lapsed vajavad märkamist 12 kuud aastas. Ka 1-eurone igakuine annetus annab lastele võimaluse osa saada mitmesugustest erinevatest elamustest – olgu koostegemine avastamiskihku sütitav, teadmisi proovile panev või mõnda uut oskust õpetav.

Iga jõulusoov on eriline ning iga soovi taga on omaette lugu. Kutsume teid jõulusoovide puu lehel ringi vaatama, et aidata jõuluvanal laste erilistele soovidele õlg alla panna: www.heategevusfond.ee/joulupuu.

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.