Jõulupuu lood

28. detsember 2018
SEB Heategevusfondi „Jõulusoovide puu“ projekt toimus sel aastal juba kümnendat korda, tuues jõulurõõmu üle Eesti tegutsevates turva- ja asenduskodudes sirguvatele lastele. Sel aastal said heade annetajate abiga teoks ligi 800 lapse soovi ja unistust.
27. detsember 2018
Enne jõule avab nii mõnigi eestlane oma rahakotirauad, et täita ka ühiskonnas veidi nõrgemas seisus olijate jõulusoovid. Kui lastele ja varjupaigaloomadele tehakse nii rahalisi annetusi kui ka valmis kinke, siis kodutud lepivad hoolekandeasutuse poolt kokku pandud jõulukingitustega.
14. detsember 2018
Igal aastal on perede soovide, kingid kogu perele kasutamiseks, nimekirjas mõni kiiktool. Uurisime välja, mis on selles mööbliesemes nii erilist, et see on osutunud nii nõutud kaubaks.
14. detsember 2018
Erinevaid asju katsetades õpivad lapsed tundma, mis on neile rohkem või vähem meelepärane tegevus. Seeläbi avastavad nad, mis neid tõeliselt sütitab ning sellest omakorda võib kujuneda hobi kogu eluks või uks tuleviku töö juurde.
11. detsember 2018
Lapsevanemate koolitaja ja nõustaja Ly Kasvandiku juurde pöörduvad vanemad vastu jõule sageli sarnaste küsimustega. Need puudutavad kingituste ostmist ja seda, milliseid soove arvesse võtta ning kuidas last mõjutada.
09. detsember 2018
Kümnendat aastat kogub SEB heategevusfond kokku laste, kelle koduks on asendus- või turvakodu, jõulukingisoovid ning aitab need täide
07. detsember 2018
Paljude inimeste elukogemus on neile näidanud, et lemmikloomad on kõige lojaalsemad ja truumad kaaslased. Nad ei ütle kunagi halba sõna ja võtavad punnimata vastu kogu armastuse. Seepärast igatseb nii mõnigi laps endale lemmiklooma, olgu kasvõi mängu. 
07. detsember 2018
Elva Laste- ja Perekeskuse Männimaja koolieelikud soovivad sel aastal jõuluvanalt peaasjalikult muusikainstrumente. Perevanem Kristel selgitab, et muusika aitab luua mõnusat koostegemise- ja ühtsustunnet. Jõulud Männimaja peres on nagu igas teises kodus: tuba on ehitud, õhus on mõnusad jõululõhnad, oodata on toredat jõuluvana. Pisemad lapsed on oma etteastumistes algul pelglikud, aga kingisaamise rõõm on tohutu.
07. detsember 2018
Paljud asenduskodudes elavad lapsed on sportlikud, sest sel moel saab kehast välja rahmeldada kuhjuvad pinged, tegutseda eesmärkide nimel ja treenida vastupidavust. Et oma hobidega jätkata, igatsevad lapsed leida jõuluvana kotist üsna praktilisi asju.
07. detsember 2018
Nii nagu on lapsi, kes peavad kogu aeg olema tähelepanu keskpunktis, on ka lapsi, kes hoiavad rohkem omaette. Kuigi nad ei pruugi olla väga ohtrasõnalised, toimub paljut nende sisemaailmas.