Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Jõuluhõngulised ja murelikud piparkoogid Pereabikeskuses

Neljas

Detsembrikuus toimub SEB Heategevusfondi eestvedamisel ringsõit Piparkoogiralli, kus vabatahtlikud täiskasvanud käivad viiendat aastat külas laste turvakodudes üle Eesti, et üheskoos jõuluajal piparkooke küpsetada.

Pühapäeval jõudis ringsõit Pärnusse, et Pereabikeskuses küpsetada koos turvakodus viibivate lastega. Sel aastal on ringsõidu raames küpsetatud piparkooke juba Harjumaal ja Tallinna mitmetes laste turvakodudes, Ida-Virumaal.

Pärnus olid seltsiks SEB Heategevusfondi toetuseks loodud Klubi vabatahtlikud, kes tegid meeleolukal piparkoogirallil koos lastega põlled jahuseks, suu magusaks, maja piparkoogilõhnaliseks ja laste meeled rõõmsaks. Lisaks teevad piparkoogiralli raames lapsed klaasikunstnik Mari-Liis Makus juhendamisel kauneid kunstiteoseid – kaelaehteid ja muud kingipakki sobivat.
Turvakodus peatuvad lapsed vajavad oma kõrvale täiskasvanuid, kellega koos huvitavaid asju ette võtta – kvaliteetaeg lapsega on kindlasti ka üks käitumisprobleeme ennetavatest teguritest ning aitab toetada laste arengut ja toimetulekut tulevases elus. Koos tehakse kõike seda, mis tavaperes elavatele lastele on loomulik osa lapsepõlvest – ja seda mitte vaid heategevuse “kõrghooajal” jõulukuul, vaid aasta ringi. Vabatahtlik Ringa Lek jagas kogetud emotsioone: "Lisaks lastele rõõmu pakkumisele on mul vabatahtlikuna ka suur rahulolu hinges ühitegevustest!" ning Ringa 7-aastane poeg Robin, kes on kogenud piparkoogirallitaja, lisas: "Tore on omaealiste lastega koos toimetada ning väiksemaid, kes esmakordselt küpsetavad, saan aidata ja õpetada ka!"

31. detsembrist 2011 läheb Pereabikeskus likvideerimisele ja tänane Piparkoogiralli on fondi viimaseks ühisettevõtmiseks Pereabikeskuse partnerina. MTÜ SEB Heategevusfond tegevjuht Triin Lumi: „Siin ja praegu on maja piparkoogilõhnaline ning koostegemistest on hästi soe ja jõululine tunne. Kuid selle kõige kõrval, kui vaid 2 nädalat on aasta lõpuni aega ja puudub uus turvakodu teenuse osutaja, muretseb minu süda Pärnu laste hoolekande teenuste kvaliteedi ja käigus hoidmise pärast. Kas Pereabikeskuse likvideerimine võib kaasa tuua pöördumatuid tagajärgi?"

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv