Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jalkapäev professionaalsete treenerite käe all (video!)

SEB Heategevusfondi ja Eesti Jalgpalli Liidu treenerite koostöös korraldasime asendus- ja turvakodus elavatele lastele jalgpallipäeva, millest võttis osa üle saja inimese.


A. Le Coq Arenale kogunes Sillamäe lastekodust Lootus, Narva laste varjupaigast, Tartu laste turvakodust, Kiikla lastekodust, Haiba lastekodust, Tallinna lastekodu-turvakodust ja Tallinna laste turvakeskusest kokku ligi sada inimest, et teha EJLi treenerite käe all trenni ja vaadata Eesti ja Hispaania noorte kohtumist.


A. Le Coq Arenale jõudnuna pühiti Martin Reimi, Teet Allase, Karel Voolaidi ja Urmas Rooba juhendamise all reisiväsimus ja kangus kontidest. Pooleteist tunni jooksul õpetasid endised tippmängijad jalgpallitrikke, mis kulmineerusid ühise mänguga.

„Emotsioonid olid väga positiivsed!“ rõõmustas ka üritust EJLi poolt vedanud Allas. „Alguses olid lapsed pisut skeptilised, kuid pärast lühikest sissejuhatust sündisid lapsed kui ümber. Kõik kuulasid, tegid kaasa ja olid väga rahul. Tore, et saime naeratuse nende nägudele ja teha midagi ära nende jaoks, kes igapäevaselt ei ela kõige stabiilsemat koduelu.”

Trenni järel kinkis fond igale lapsele jalgpalli, millele saadi kohe ka autogrammid endistelt tippmängijatelt. 22 lapsele jätkus päev õige eriliselt, sest nemad said saata väljakule Eesti ja Hispaania U-21 koondise mängijad. Pärast avavilet ühinesid nad kaaslastega tribüünil, et elada kaasa tulevikuässadele.

Kokkuvõttev video päevast: http://www.youtube.com/watch?v=ASFYP-nUc4Q.

Triin Lumi
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.