Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jalkapäev pani lapsed liikumisest rõõmu tundma

19.06.2017

Sel aastal juba viiendat korda toimunud jalgpallipäeval kohtusid turva- ja asenduskodude lapsed FC Flora mängijatega. Ennelõunal korraldasid jalgpallurid lastele treeningu ja lõbusaid mänge, õhtul saadi osa suurest jalgpallilahingust FC Flora ja Nõmme Kalju FC vahel.

Professionaalsed jalgpallurid leidsid kiiresti iga lapsega kontakti ning kõigile jätkus tegevust ja liikumisrõõmu. Kasvatajad õhutasid pelglikumaid lapsi palli mängima ise kaasa tehes. Atmosfäär staadionil oli sportlik ja lapsed said ennast tühjaks joosta.

Lapsed olid staadionil nähtud mängust suures vaimustuses. See eriline energia, mis mängu ajal tribüünidel lainetab, ei jätnud kedagi mõjutamata. Eskortlapsed rääkisid õhinaga, kuidas kaamera neid lähedalt filmis.

Pärast mängu paluti lapsed staadionile, kus avanes võimalus meeskonnaliikmetega suhelda ja autogramme küsida. Eriti suurt rõõmu tõi lastele see, et igaüks sai endale isikliku palli.

Lastel tekkis ka endil soov jalkat mängida ja mitmes peres pandi järgmisel päeval jalgpalli mängimiseks väravad üles.

Loe pikemalt: siit