Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jalkapäev motiveeris lapsi rohkem sportima

29.08.2018

Augusti viimasel kolmapäeval toimus SEB Heategevusfondi eestvedamisel järjekordne jalgpallipäev, kus asendus- ja turvakodude lapsed said koos jalgpalluritega jalkat mängida ning olid õhtul A. Le Coq Arenal tunnistajaks põnevale heitlusele FC Flora ja FCI Levadia vahel.

Staadionile jõudes said lapsed kõigepealt kohtuda FC Flora jalgpalluritega, neilt autogramme küsida ning koos pilti teha. Iga laps sai endale palli, millele pallurite allkirju koguda.

Pärast kohtumist viis FC Flora muruväljakul mänge läbi klubi naiskond. Kaasa lõid nii lapsed kui ka kasvatajad ning tegevust jagus nii suurtele kui ka väikestele. Jalgpallurid nautisid lastega koos tegutsemist ja nendega suhtlemist. Lapsed tunnetasid seda ning see lõi väljakul hea õhkkonna ja mõnusa sportliku meeleolu. Isiklikku jalgpallihuvi sai näidata ka näomaalinguga ja lapsed kasutasid agaralt võimalust uhkeldada mängu ajal Eesti lipu ja Flora embleemiga näol.

Kuna lapsed olid just kohtunud FC Flora mängijatega, siis hoidsid nad neile pöialt ning elasid tuliselt ja häälekalt kaasa, vastutasuks said nad meeldiva võidumängu vaatamise kogemuse.

Nii mõneski peres lisandusid kodustesse treeningutesse ka jalgpalliharjutused. Tutvumine FC Flora mängijatega andis lastele rohkem motivatsiooni sportida. Peale selle – jalgpall on ju meeskonnamäng, mida on samuti tarvis harjutada. Sel päeval said lapsed täita väljakul erinevaid rolle, omandasid uusi teadmisi, oskusi ja kogemusi. Ühele poisile jäi meelde ühe jalgpalluri ütlus, et see, kes tahab sama osavaks saada, peab palju harjutama. Seda lapsed nüüd ka teevad.

Loe pikemalt