Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jalgpallipäev täis liikumist, spordirõõmu ja uhkust oma oskustest

28.05.2013

Viiekümne kolmes Euroopa riigis UEFA egiidi all korraldatud rahvajalgpallipäev propageerib aktiivset liikumist ja elustiili ning jalgpallimängu. SEB Heategevusfond ja Eesti Jalgpalli Liit (EJL) korraldasid selle raames 28. mail Sportland Arenal jalgpallipäeva enam kui 150-le Eesti turva- ja asenduskodu lapsele.

Kolm tundi kestnud vutipäev sisustati osavusharjutuste ja mängudega, mida aitasid läbi viia Eesti koondise abitreener Janno Kivisild, 73 korda Eesti koondises mänginud Teet Allas, EJL treenerite koolitaja Katrin Kaarna, naiste koondise kapten Kethy Õunpuu, noormeeste U-19 koondise peatreener Karel Voolaid ja EJL rahvajalgpalli juht Ants Juhvelt.

Jalgpallipäev lõppes miniturniiriga, kus kõik 154 osalenud last olid nii innustunud mängijad, et EJL noorteprojektide juht Teet Allas lubas teha juhatusele ettepaneku moodustada neist uus koondis. Allas ütles, et jalgpallimäng aitab lastel kasvõi hetkeks unustada oma argimured ja pakub kõigile Eestimaa lastele võimalust sellest osa saada.

Päeva lõpus sai iga laps kingituseks isikliku palli, millele oli võimalus autogrammi küsida ja millega kodus oma jalgpallioskusi edasi arendada. Nüüd mängitakse mitme lastekodu hoovis igal õhtul jalgpalli ja oma värskeid teadmisi näidatakse õhinal ka kodustes pallilahingutes.

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.