Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Isejooksvad jalanõud Sügisjooksul

11.09.2011

Laupäeva pärastlõunal osales 3000 jooksusõbra hulgas SEB Tallinna Sügisjooksu lastejooksudel ka sada turvakodudes peatuvat last. Sügisjooks oli lõpuürituseks spordisuvele, mil SEB Heategevusfondi toel osaleti mitmel rahvaspordiüritusel (Maijooks, Narva Energiajooks jt).

Tüdrukud ja poisid tegid suure heameelega lava ees kaasa MyFitnessi treenerite soojenduskavas. Kaheksane Karina ja üheksane Natali olid hästi kursis tänapäevase ihukultusega ning arutasid omavahel, kas jooksmine on tervislik ning miks jooksjad on ilusad ja saledad ...

Neljane Nadja Ida-Virumaalt, kes oli esmakordselt sellisel spordiüritusel, nuttis finišisse jõudes – ta olevat rajal kukkunud. Aga kui ta raja lõppu jõudis ning auhinnaks diplomi ja maiustusi sai, oli lapsel murdosa sekundi jooksul valu unustatud ning tuju jälle hea. Poiste jaoks oli see tähtis võidujooks – pingutati tõsiselt, et enda jooksus paremale kohale jõuda. Kümnene Reiko kukkus koguni põlvedele, kuid edasijooksmine oli tähtsam kui trauma.

Koostöös Sportland Eestiga kinkis fond kõigile Sügisjooksu rajal vudivatele välejalgadele uhiuued jooksutossud. Laste üllatus uusi jalanõusid jalga proovides oli suur ning nad küsisid õnnelikult läbisegi: „Kas need võib kohe jalga panna? Kas ma võin nendega kohe täna siin joosta? Kas need jäävad mulle? Oh, vaadake, mis värvi mul on!" Üheksane Regiina Tartust rääkis kaaslastele, et uued tossud jooksevad nagu ise: „Vaata, kui kiire ma olen!” Loomulikult järgnes sellele rõõmuhõikele kohe ka demonstratsioon ...

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.