Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Huvireis Helsingi meremuuseumisse Sea Life

15.08.2008

2008. aasta juunis toimus SEB ja Tallink Grupi ühine kliendiüritus laeval Baltic Princess, mille raames koguti heategevuslikul eesmärgil ligikaudu 70 000 krooni ning saadud raha annetati Heategevusfondile. Ürituselt laekunud rahaga oli varjupaikade lastel teist aastat järjest võimalik sõita üheks suvepäevaks Helsingisse. Reisil osalesid Kiikla Lastekodu, Narva Laste Varjupaiga, Sillamäe Lootuse, Pereabikeskuse, Tallinna Lastekodu Laste Varjupaiga ja Tartu Laste Turvakodu lapsed – kokku ligikaudu 70 last koos saatjatega.

Sel aastal külastati meremuuseumi Sea Life. Laste jaoks oli juba merereis laevaga suur elamus. Lapsed rääkisid vaimustunult, et nad käisid muinasjutus ja see oli põnev veealune kuningriik, kus elasid mitmevärvilised kalad. Paljudele oli see esimene reis välismaale ja nii mõnigi laps sai reisi tõttu ka oma esimese passi või ID-kaardi. Selle reisi eesmärgiks oli motiveerida lapsi klassi mitte pooleli jätma ja õppima usinamalt võõrkeeli.