Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Heureka pakkus ohtralt avastamisrõõmu ja uusi kogemusi

17.08.2016

Augusti keskpaigas käisid Eesti erinevate turva- ja asenduskodude lapsed juba traditsiooniks kujunenud suvelõpureisil Soomes. Seiklus algas juba laeval – paljudele lastele oli see esimene ülemeresõit – ning jätkus põnevate avastustega populaarses Heureka teaduskeskuses.

Enamikust peredest oli kaasas lapsi, kes polnud varem välismaal käinud. Laevareis oli paljudele juba ise suur seiklus. Heureka pakkus nii suurtele kui ka väikestele palju avastamisrõõmu ja pani mõtlema, kuidas selliseid asju on leiutatud. Igaüks leidis enda jaoks midagi huvitavat ja meelepärast. Lastele meeldisid iseäranis need eksponaadid, kus sai ise midagi teha – laskesuusatamine, iluuisutamine, rattasõit lae all ja autosõit –, kuid jõudumööda käidi läbi kõik väljapanekud, uurides, kuidas miski töötab. Uued teadmised võtsid nii mõnegi väikese suu üllatusest paokile. Ratastooli proovimise võimalus Heureka õuealal õpetas lapsi olema erivajadusega inimeste suhtes tähelepanelikumad, mõistvamad ja abivalmimad.

Reisi käigus sai nii mõnigi laps aru, miks on vaja õppida võõraid keeli, ning mõistis sedagi, kui tähtis on see, kui info naaberriigis on olemas ka sinu väikese rahva keeles. Usinasti prooviti tänada, paluda ja head aega öelda ka soome keeles. Põnevaid avastusi täis koosolemine pakkus hea võimaluse suhelda ka nendel teemadel, mis iga päev võib-olla jutuks ei tule.

Loe pikemalt 

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.