Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategijad täitsid kümnete laste jõulusoovid

parnu.postimees.ee

Jõulude ajal koguti mitme heategevuskampaania raames kingitusi või annetusi lastele, kelle jõulukuuse alune oleks võinud muidu kingipakkidest üsna hõredaks jääda.

Maxima Eesti korraldas seitsmendat aastat heategevuslikku kingikogumiskampaaniat “Inglipuu” neile lastele, kelle vanemad ei saa raske majandusliku olukorra tõttu jõulukinke osta. Tänavu täitis “Inglipuu” 1400 lapse kingisoovi. Neist 1300 kogusid sotsiaaltöötajad kõikjalt Eestist ja 100 kingitust tehti koostöös mittetulundusühinguga Naerata Ometi pühade ajal haiglas olevatele lastele.

Pärnumaal tehti “Inglipuu” kaudu kingitusi 53 lapsele. Laste soovid aitasid välja uurida kohalikud sotsiaaltöötajad, kingitusi koguti Pärnu Maxima XXX kaupluses ja “Inglipuul” rippuvad laste palved said tänu pärnakate heale südamele täidetud üsna kiiresti.

Praegu tegelevad sotsiaaltöötajad lastele kingituste kättetoimetamisega ja kõik, kelleni kingitus pole veel jõudnud, peaksid selle saama lähipäevil.

Tänavu täitis “Inglipuu” 1400 lapse kingisoovi

Maxima Eesti kommunikatsioonispetsialist Ragne Jõerand rääkis, et laste soove lugedes jäi silma palju praktilisi asju käpikutest talvejopede ja -saabasteni. “Oli ka laste salasoove, mida vaid jõuluvanale julgetakse usaldada: nutitelefone, arvuteid, parfüüme, legosid, multifilmikangelaste ainetel toodetud kalleid nukke ja muid lelusid,” kommenteeris Jõerand.

“Inglipuu” toetaja, vaesuse vastu võitlemise Euroopa võrgustiku Eesti juht ja üle-euroopalise võrgustiku asepresident Kärt Mere meelest on kurb kuulda, kui mõni inimene “Inglipuult” laste kallemaid kingisoove lugedes kommenteerib, et selliseid asju kingiks soovida pole viisakas ja rahul peaks olema iga esemega.

“Need ongi ju laste salasoovid,” pidas Mere unistamist loomulikuks. “Arvata, et laps peaks ise eeldama, et kui ta on vaesesse perre sündinud, ei tohi ta isegi unistada nutitelefonist, mis paraku on teismeliste seas saanud staatuse sümboliks, pole kuigi kohane.”

Saagu Valguse Pärnumaa jõulukampaania abil sai kingituse 36 last. Saagu Valgus on vabaühenduse EluRada heategevuskeskus Pärnumaal ja tema missioon on aidata toimetulekuraskustes peresid.

Sel aastal korraldas Saagu Valgus Pärnumaal esimest korda jõulukampaania, kutsudes Facebookis inimesi üles tegema kingitusi Pärnu ja Pärnumaa lastele, kelle peredes jõuluvana kingikott võib õhukeseks jääda. Pered pärinesid heategevuskeskuse klientide hulgast ja aidata soovijad said laste soo ja vanuse järgi koostatud nimekirjast ise valida, kellele ja mida nad kinkida sooviksid.

Saagu Valguse Pärnumaa eestvedaja Terje Koiksoni panid annetajad kingikottidesse mänguasju, maiustusi, legosid ja sooje sokke. Oma panuse andis Saagu Valgus värviraamatute ja -pliiatsite ja Tehas4x4 maiustustega.

“Meie kampaanial läks uskumatult hästi: osales mitukümmend inimest ja kõik pakid saime kokku juba poolteise nädalaga,” kommenteeris Koikson. “Enne jõule viisime isiklikult kõik kingitused peredesse kohale, et need saaks kuuse alla panna. Tagasiside peredelt oli väga hea ja lapsed rõõmsad. Minu sügav kummardus kõigile aitajatele!”

SEB Heategevusfond kogus kaheksandat aastat jõulukingisoove lastelt, kes elavad asendus- või turvakodus. Projekti raames riputati soovid fondi kodulehele “jõulupuule”, et leida head inimesed, kes aitaksid laste unistusi täita.

Fondi tegevjuhi Triin Lumi sõnutsi täideti heasüdamlike inimeste abiga tänavu 842 lapse personaalsed jõulusoovid, sealhulgas 45 Pärnumaa lapse omad. Annetuste eest osteti nimekirjas olevad kingitused, pakiti need Kaubamaja vabatahtlike abiga ja saadeti laste turva- ja asenduskodudesse.

Annetajatel on võimalik fondi kodulehelt vaadata, milline kingitus annetuse eest lapse pühadepaki sisse pandi.

“SEB Heategevusfond on vaid jõuluvana käepikendus, seepärast meie ise kingitusi üle ei anna,” selgitas Lumi. “Kingid saadeti kulleriga teele ja need jõudsid Pärnu lasteküla laste kätte jõulupeoks. Peol olid kohal kõik pered ja jõuluvana andis üle annetajate abil soetatud kingitused.”

Tegevjuhi jutu järgi olid Pärnumaa laste soovid väga erinevad: väiksemad unistasid pehmetest mänguasjadest ja beebinukkudest, nukukärudest ja mängutööriistadest, suuremad soovisid tõukerattaid, juuksehooldusvahendeid, kõlareid, jooksujalatseid.

Praegu ootab toetust veel ühe Pärnu lasteküla pere ühine soov: fotoaparaat, et peresündmusi jäädvustada ja panna elluastuvale noorele kokku album talle oluliste hetkedega.

“Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab,” rääkis Lumi. “Näiteks unistas 11aastane Pärnu poiss Artur Lego City kiirabilennukist: tal on palju eri legosid, millest ta ehitab linnu, masinaid ja maastikke. Nüüd on tal olemas mängusaar, kuhu saab appi minna lennukiga.”

 

Allikas: parnu.postimees.ee
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv