Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategevusfond kogus kokku tuhande turvakodulapse jõulusoovid

laanlane.ee

Kuuendat aastat järjest kogus SEB Heategevusfond kokku enam kui tuhande vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingi soovid, et jõulukuu jooksul leida Jõulupuu projektiga www.heategevusfond.ee/joulupuu head inimesed, kes aitaksid need laste salasoovid täita.

Jõulusoovide puu projekti raames koguti sel aastal taas kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning riputati need aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu paiknevale jõulupuule. Tänavu on jõulupuul 1045 lapse jõulusoovid ning lisaks asenduskodude peremajade 122 soovi.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi ütleb, et turvakodu või asenduskodu lapsed on täiesti tavalised lapsed oma tavaliste soovidega. “Kutsume kõiki üles oma jõulusoove võimalikult täpselt läbi mõtlema. Oleme seda palunud teha ka lastel, kuid see üleskutse laieneb kõigile. Näiteks 8-aastane Laura unistab laste- ja noorteentsüklopeediast, sest raamatud on tema lemmikud ning ta on otsustanud, et tahab palju teada ja ruttu targaks saada ning 16-aastane Sven tahab tinutuskolbi, sest huvitub tehnikast ja masinate sisemusest,” ütles ta.

“Jõulurõõm on täiuslik, kui jõulukuuse all täituvad soovid, millest on pikaajaliselt rõõmu või kasu. Tuhat last on oma soovi hästi läbi mõelnud ja headel inimestel on nüüd võimalus oma laste ja perekonna kõrval kinkida ehedat jõulurõõmu ka ühele lapsele, keda ta ei tunne,” lisas Lumi.

Jõulupuult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada selle soovi täitmiseks kingiraha. Tehtud annetuste eest soetab SEB Heategevusfond jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakib need ära ja saadab kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

Kingisoovid on väga erineva suurusega: šampoonist ning soojadest kinnastest kuni jalgratta ning mobiiltelefonini. Suuremate soovide täitmiseks soovitab fond koguda kokku heasoovlikud sõbrad ja nii võivad ka kopsakamad kingisoovid teoks saada.

Varasemate aastate statistika näitab, et jõulude ajal turvakodusse sattuvate laste arv kasvab, kuna vanemad kipuvad jõulude eel rohkem stressis olema ja seetõttu tekivad tülid kergemalt.

„Kõrvaltvaataja jaoks võib lapse jõulusoov näida lihtsalt vidinana, kuid mängukaru võib kingi saajale olla see, mis kriisihetkel hellust jagab ning huulepuna või deodorant võib pakkuda keerulise saatusega lapsele enesekindlust. Suusapaar võib teha poisist meie uue tippsuusataja ja MP3-mängija võimaldada lemmikmuusikat kuulates kas või natukenegi omaette olla,” selgitas Triin Lumi.

Kogu annetatud kingiraha läheb täies mahus kingituste ostmiseks, kõik muud kulud, nagu näiteks pakkematerjalid ja transport, kantakse fondi vahenditest.

 

Allikas: Läänlane
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv