Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

G-Enka pani varjupaiga lapsed stuudios räppima

30.05.2008

Koostöös räppar G-Enkaga (alias Henry Kõrvits) korraldas SEB Heategevusfond maikuus varjupaiga lastele muusikatöötoad. Räpi-teemalise ringsõidu eesmärk oli tutvustada lastele muusikamaailma telgitaguseid ja julgustada neid oma mõtteid loominguliselt väljendama.

Lapsed kogunesid kuu jooksul Eestimaa erinevates linnades helistuudiotes, et seal G-Enka juhendamisel veidi räppimist proovida. Henry Kõrvits: “Muusika tegemiseks pole alati vaja muusikalist eriharidust – piisab pealehakkamisest, paberist ja pliiatsist ning heast ideest. Kui lapsed ütlevad mulle, et ma ei oska laulda, siis mina vastan alati, et mulle väga meeldib muusika ja ma ka ei oska laulda – aga just sellepärast ma räpingi!”

G-Enka rääkis, millest tuleb alustada, millest inspiratsiooni saada, kuidas asju erineva nurga alt näha, kuidas riime seada, otsida naljakamaid, mitte igapäevaselt kasutatavaid sõnu, kasutada erinevaid välteid – just nii lihtne see kõik olevatki. Pärast G-Enka julgustavat monoloogi asuti üheskoos lastega tegudele: mõeldi valmis neljarealised riimid ja laulusõnad. Kui salmikesed valmis, aitas G-Enka neid paremaks muuta, lõpetada või kiitis lihtsalt tunnustavalt takka. Julgemad räppisid stuudios oma sõnad sisse ning nii sai mitu laulu plaadile salvestatud.

Pärast salvestamist toimusid varjupaikades mitmel hommikul oma lugudega plaadi pidulikud esmaesitlused. Lapsed olid kogetu ja tehtu üle väga uhked.
8-aastane Taavi räppis oma luuletuse asemel Tanel Padari ja The Suni laulu “Kuu on päike”. G-Enka kiitis poissi ja lubas, et see kaver saab Tanelile ka edasi antud.
Küsimuse peale, kas ta leidis ringsõidult ka mõne lootustandva õpilase, vastas Henry Kõrvits: “Kui oled noor, siis oled alati lootustandev!”

Selle muusikatöötoaga õpetasime lastele, et tänaval ajaveetmise asemel võib oma mõtted ja kogemused sõnadesse panna ning jagada neid teistega laulude kaudu.
SEB Heategevusfond kinkis varjupaikadele ka muusikakeskused ja plaadid, millega lastel on võimalik karaoket laulda.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.