Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Et varbad naerataksid!

Halvad saapad tuletavad vaest lapsepõlve meelde ka siis, kui lapsest on saanud juba tubli täiskasvanu. Vahel on parema tuleviku ja heade mälestuste kinkimiseks vaja teha vaid väike samm – kinkida lapsele korralikud jalanõud. Kahjuks on meie ümber vanemliku hoolitsuseta lapsi, kelle unistusi takistab korralike jalanõude puudumine.

Täna, lastekaitsepäeval algab juba 11 korda fondi heategevuslik kampaania, sel korral on üleskutseks “500 paari jalanõusid turvakodude lastele!”. Laste igakülgse arengu eelduseks on igasugune füüsiline tegevus värskes õhus – et lapsed saaksid joosta, palli mängida ja liikumisest rõõmu tunda läbi aasta, soetatakse seekordse kampaaniaga laste turvakodudele 500 paari vajalikke jalavarjusid: saapad, kummikud, sandaalid, spordijalatsid jne.

Tunnustatud ortopeed dr Mihkel Mardna selgitab, et nende laste hulk, kellel on erinevatest jaladeformatsioonidest tingitud vaevusi, kasvab aastast aastasse. Selle põhjuseks on sageli lapse jalale ebasobiva suurusega ja madala kvaliteediga jalanõud. Just kiire kasvu perioodil tuleb jälgida, et jalatsid oleksid paraja suurusega ega takistaks jala normaalse anatoomia ja biomehaanika kujunemist.

Korraliku jalatsi kandmine nii sportimisel kui ka igapäevaelus mõjutab ka turvakodudes peatuvate vanemliku hoolitsuseta laste jalgade ja kogu tugiaparaadi arengut. Kvaliteetsed jalanõud mitte ainult ei aita kaasa skeletilihassüsteemi normaalsele arengule, vaid aitavad teadvustada lapsele tema enda ja tema jalgade väärtust.

Juuli lõpuni kestva kampaaniaga kutsume inimesi sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Samuti on võimalik toetada lapsi, ostes kampaania perioodil jooksujalanõud Sportland Runningu poest, kus igalt paarilt läheb 5 eurot turvakodude laste toetuseks. Avatud on ka annetustelefon 900 5005 (kõne hind 3 eurot). Kampaania kestab juuli lõpuni ja selle tulemused teeme teatavaks 31. juulil 2011.

Kingi turvakodude lastele positiivseid emotsioone! Kõik võidavad, kui sõbrad aitavad!

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.