Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Ega me veekeskusesse saunatama sõitnud!

SEB Heategevusfondi toetusel ja eestvedamisel võtsid turva- ja asenduskodudes viibivad lapsed talvisel koolivaheajal ette pika reisi Lätti Jurmala veeparki. Sellest ühisreisist said osa sadakond last Sillamäelt, Viljandimaalt, Tartust, Harjumaalt ja Tallinnast.


Päev läbi oli veepargis läti-vene-inglise-soome ja leedu keelte kõrval kuulda ka rõõmsat eestikeelset juttu ning meie laste naeru ja kilkeid. Kõikidele lastele meeldis väga Jurmala tohutu veekeskus, eriti need suured ja lahedad veeliumäed. Kollastel liumägedel julgesid kõik ära käia, aga punastele-oranžidele minemiseks vajati suuremate sõprade tuge. Hiiglaslik bassein, mõnusad mullivannid ja vahvad veejoad – lapsed olid veendunud, et just selline näeb välja „rikaste ja ilusate“ talvepuhkus soojal maal. Pärast sellist tõdemust jätkati veemõnude nautimist veelgi suurema innuga.

Saunavõimalusi kasutasid lapsed tagasihoidlikumalt, öeldes: „Ega me veekeskusesse saunatama tulnud!“ Kuna keegi ei tahtnud ühtegi liumäge ega liugu vahele jätta, lubasid lapsed „vanainimeste aurusauna“ sooja minna alles siis, kui kõik liud on ära tehtud ja tõesti enam ei jaksa.

Koos mullivannis mõnuledes rääkisid lapsed kasvatajatele rohkem kui tavapäeval kodus toimetades ning nii mõnedki asjad said läbi arutatud ja lahendused leitud. Kasvataja Ülle võttis päeva kokku: „Oleme koos tulnud läbi veest ja torudest ning meil on palju toredaid ühiseid mälestusi. Kindlasti on meil tänu sellele usaldusele kergem ka oma igapäevamuresid jagada ja lahendada.“

Lastel täitus üks suur unistus – veeta veepargis muretu päev ja lustida nii palju, kui hing ihaldab. Nii tunnevad turvakodudes peatuvad lapsed end võrdsemana koolivaheajal vanematega spaas puhanud klassikaaslaste ja sõprade kõrval, sest ka nemad on nüüd reisinud ning veekeskuses mõnulenud.

Triin Lumi
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.