Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Cirque Du Soleil viis läbi tsirkusekunsti töötoa eesti lastele

07.04.2013

7. aprillil osalesid turva- ja asenduskodudes viibivad lapsed Cirque du Soleil’ tsirkusekunsti töötoas Saku Suurhallis. Sellele järgnes Päikesetsirkuse kogupereetendus „Alegria“, mida said nautida kõik 160 Eestimaa erinevatest asenduskodudest kohale sõitnud osalejat Ida-Virumaalt, Põlvamaalt, Tartust, Harjumaalt, Tallinnast ja mujalt.

Mitmekesine päev algas Cirque du Soleil’ meeskonna korraldatud töötubadega, kus lapsed õppisid professionaalide käe all kukkumiskunsti, klounide komejandioskusi, said proovida selga etenduses kasutatavaid kostüüme ja teha mälestuseks pilte. Lapsed ei olnud sedapuhku vaid pealtvaataja rollis, vaid said ise professionaalse tsirkusemeeskonna toetamisel tsirkusenumbreid proovida.

Iga laps sai kingituseks ka riisipallid, millega saab kodus žonglöörimist harjutada. Eksklusiivne ekskursioon viis lapsed ka lavatagustesse ruumidesse.

Osalevate laste seas märkas tsirkusemeeskond andekat 10-aastast Denissi, kelles peituvate talendioskuste arendamiseks lubas produktsioonimeeskond koos BDG-ga välja anda toetusfondi tema ande edasiarendamiseks.

Seekordne tagasiside oli ülipositiivne: peale professionaalsete artistide etteastete jättis lastele kustumatu mulje see, et nad võisid ise töötubades osaledes proovida erinevate trikkide tegemist, saades aimu, kui rasket tööd tuleb teha selleks, et etteasted laval viperusteta sujuks.

Kasvatajad aga täheldasid, et seekord „läksid lahti“ ka tagasihoidlikumad lapsed ja avastati nii mõnigi talent. Omavahelised nägelused kadusid kui nõiaväel: rõõmus meel, ühtekuuluvustunne ja sära laste silmis andis positiivseid emotsioone nii suurtele kui ka väikestele veel pikaks ajaks. „Seni kuni me ei tee lastega koos erinevaid asju, seni ei saa neist ka innukaid huvilisi,“ tõdes üks kasvataja.

Paljusid kasvatajaid üllatas laste julgus ja see, kui suhtlemisaltid nad olid, sest tavaliselt ei tunne lapsed end võõrastega hästi ja ollakse väga arad ja kinnised: „Aktiivsed lapsed said näidata teistele oma osavust ja seda tehti mõnuga, ujedamad ei tahtnud aga millegagi alla jääda.“

Tsirkusekunsti töötuba asendus- ja turvakodudes peatuvatele lastele sai teoks MTÜ SEB Heategevusfondi, BDG-le kuuluva kontserdiagentuuri FBI ja Cirque du Soleil’ meeskonna koostöös.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.