Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Buratino lugu: miks olla hea või millal kaval?

26.05.2018

Mai viimasel nädalavahetusel kutsus SEB Heategevusfond lapsi Eesti turva- ja asenduskodudest osa saama imelisest teatrimaagiast Estonias, kus esietendus Olav Ehala koguperemuusikal „Buratino“. Lapsed said seigelda ka lavataguses maailmas ja kohtusid nii teatri juhi kui ka etenduse heliloojaga.

Seekordne teatriskäik oli pisut erinev, sest tegemist oli esietendusega: Estonia oli pidulikum ja majas liikus ringi palju näitlejaid, kes olid lastele telerist tuttavad.

Etendus oli humoorikas, värviline ja õpetlik. Oli kohti, kus lapsed naersid kogu südamest. Nii mõnigi põnn, kes muidu naljalt paigal ei püsi, unustas rahmeldamise ja jälgis kui naelutatult laval toimuvat. Ka etenduse kujundus oli uudne ja huvitav, hoides pilgud laval. Igihalja loo iva jõudis kenasti ka lasteni: Buratino tegi lollusi ja sõbrad „õpetasid“, kuidas asju peaks tegema. Buratino isa papa Carlo tahtis väga, et poiss õpiks ja saaks targaks. Ja see kõik toimus kaasahaarava muusika ja tantsude saatel, mis tõi loo lähedale ka neile lastele, kes eesti keelest veel väga hästi aru ei saa.

Lavatagusel ekskursioonil näidati orkestri ruumi lavaaugus ja õmblejate töötuba, kus valmivad näitlejate jalatsid ja õmmeldakse muinasjutulised riided. Külastati ka väikest ja suurt maalisaali, kus tehakse dekoratsioonid ja etendusteks vajalikud rekvisiidid. Piiluda lubati isegi näitlejate garderoobidesse ja grimmituppa. Lava taga kohtusid lapsed sel korral ka Rahvusooper Estonia peadirektori Aivar Mäega, kes külalisi isiklikult tervitas.

Pärast etendust said lapsed Lidos endale ise lõunasöögi komplekteerida. Tagasiteel ja kodus loeti huviga kingituseks saadud Buratino raamatut.

Buratino lugu on väga õpetlik ja aitab meelde tuletada, kui olulised on elus hea süda ja head sõbrad, kellega koos saavad õnneliku lõpu ka pisut ohtlikud seiklused. See lugu võimaldab arutleda erinevatel teemadel, nagu näiteks „Kuidas saada inimeseks ja selleks jääda“ või „Headus ja kurjus meie sees ja meie ümber“. Selge on see, et hea süda võimaldab palju head teha, aga vahel tuleb olla ka pisut kaval…

Loe pikemalt

 

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.