Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Auga teenitud maratonimedal

17.09.2011

SEB 14. Tartu Rattamaratoni lastesõitudel osalesid laupäeva pärastlõunal enam kui 2000 osaleja hulgas ka 50 turvakodudes peatuvat last. Mitu päeva varem vaatasid lapsed hoolikalt üle oma rattad ja kiivrid, et veenduda, kas kõik on ikka olemas ja korras.

Rattamaratoni hommikul ootasid lapsed, rinnas uhke osalejanumber, kannatamatult oma starti. Hoolimata väikestest põrutustest ja porisest rajast läbisid kõik lapsed oma 500 m kuni 5 km raja, kuhu nad olid jagatud vastavalt vanusegrupile. Finišis olid kõik väga õnnelikud saadud auhinnakoti ja võidumedali üle. Kümnene Anton Tallinnast ütles minimaratoni rajalt saabudes: "Mina igatahes tegin juba mitu päeva trenni ja harjutasin aktiivselt selleks maratoniks ning tegin tööd, et oma tänane esimene medal auga välja lunastada!"

Paljud lapsed tegid oma rattadebüüdi just nende jalgratastega, mis on ostetud 2009. aasta suvel toimunud kampaania "Aita jalgratas kokku panna!" abil. Selle kampaaniaga aitasid annetajad lisaks ratastele osta turvakodudele ka kiivrid, pumbad, rattalukud, rattahoidjad ning helkurvestid turvaliseks liiklemiseks. Nüüdseks on need jalgrattad lapsi sporti tegema innustanud juba kolm aastat.

Loodame, et rattapedaale vändates saavad turvakodudes peatuvad lapsed kergemini võitu oma hirmudest ja muredest.