Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Apple'i arvutioksjon toetab lastekodulapsi

MTÜ SEB Heategevusfond korraldas sel aastal juba kolmandat korda heategevuskampaania, millega täidetakse enam kui tuhande vanemliku hoolitsuseta lapse kingisoovid ja perekodude vajadused.

Delfi internetikeskkonda üles riputatud jõulupuule kogutud soovid täitusid uskumatult kiiresti – heade inimeste annetuste toel leiavad kõik Eesti laste- ja turvakodudes peatuvad lapsed jõuluvana kingikotist tänavu just selle kingituse, mis sai kasvatajale kõrva sosistatud.

DDB Eesti AS ja Klaar OÜ arvutioksjon

Kui laste väiksemad ja pisut suuremad soovid said kiiresti täidetud, siis osa peremajade vajadustest oli eelmisel nädalal veel rahalise katteta. Seda märgates otsustasid SEB Heategevusfondi jõulukinkide kogumise projektile ühiselt õla alla panna reklaamiagentuur DDB Eesti AS ja värske tegija Apple'i müügi- ja hoolduse turul Klaar OÜ. Nad leidsid toreda viisi, kuidas heategu mitmekordistada ja aidata täita ka peremajade jõulusoovid. DDB Eesti loovutas osa oma arvutipargist ja Klaar OÜ korrastas ja tuunis töökorda 13 arvutit, mis pandi osta.ee keskkonnas müüki. Oksjonile pandud hea hinnaga Apple'i arvutite uutest omanikest saavad nii osalised laste perekodude jõulusoovide täitmisel.

Tulu, mis arvutite müügist saadakse, suunatakse SEB Heategevusfondi ja Delfi koostöö tulemusel kogutud vanemliku hoolitsuseta laste unistuste ja soovide täitmiseks.

Arvutipäkapikke aitas koduste toetus

DDB Eesti partner ja CEO Jana Koppel ütleb, et otsus toetada lastekodulapsi SEB Heategevusfondi kaudu lähtus projekti läbipaistvusest – annetades on hea konkreetselt teada, keda ja kuidas toetatakse. Vanemliku hoolitsuseta lapsed on sotsiaalselt tundlik teema, mis ärgitab kaasa mõtlema ja võimalusel käsi külge panema. Väiksemas seltskonnas sündinud algatus leidis nii DDB-s kui ka Klaaris kiiresti laiema kõlapinna ja üksmeelse poolehoiu. Kuna reklaamiagentuuri igapäevane töö nõuab nii riist- kui ka tarkvaralt pidevat ajaga kaasas käimist, siis oli DDB-s arvutipargi loovutamiseks valikute tegemine väga pragmaatiline.

Arvuteid asus Klaaris oma põhitöö kõrvalt korda tegema neli inimest, kelle tööks on Apple'i seadmete hooldus. Kõik vabad hetked, mis korraliste tööde vahele tekkisid, said täidetud arvutite töökorda seadmisega. Loomulikult lisandusid ka mõned hilisõhtused õdusad töötunnid ja oma panuse andsid ka päkapikutöökoja tehnikute armsad lähedased, kes ettevõtmisse ülimõistvalt suhtusid. Just koduste tugi ja armastus aitab paremini aru saada neist, kellel selline tugi puudub.

Aidata abivajajaid on enesestmõistetav

Nii Jana Koppel kui ka Heiti Kender usuvad, et aidata abivajajaid on enesestmõistetav: „Tore on teha heategevusprojekte, kus saab mitmele inimesele naeratuse näole tuua sama ettevõtmise kaudu. See ei olegi nii raske – aitab ju kohati väga vähesest, et abi vajavale lapsele või perele naeratus näole tuua, andjast rääkimata!“

Abi ei pea alati olema materiaalne, võib ju ka niisama rõõmu teha. See võib väljenduda kas või klassitunni andmises või loengu pidamises, leiavad Jana Koppel ja Klaar OÜ CEO Heiti Kender.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.