Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Anti üle turvakodude lastele 500 paari jalanõusid

Neljas

Täna oli Tallinna loomaaias heategevusliku kampaania "500 paari jalanõusid turvakodude lastele!" lõpuüritus, kus laste turvakodudele ja varjupaikadele anti üle kampaanias kogutud annetuste eest soetatud jalanõud.

Kohale oli tulnud enam kui 100 last turvakodudest üle Eesti - Tallinnast, Tartust, Ida-Virumaalt, Harjumaalt ja Pärnust. Esines Aleksei Turovski, kes rääkis lastele lugusid sellest, milliseid "jalatseid" loomariigi esindajad kannavad.

Lastele jagasid praktilisi kogemusi tervisliku liikumise kohta olümpialane ja Eesti parim pikamaajooksja Tiidrek Nurme ning kolmikud õed Liina, Leila ja Lily Luik, kes kuuluvad Eesti naispikamaajooksu tippu.

Laste mitmekülgse arengu eelduseks on igasugune füüsiline tegevus värskes õhus. Korraliku jalatsi kandmine nii sportimisel kui ka igapäevaelus mõjutab paljuski lapse jalgade ja kogu tugiaparaadi arengut. SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: "Halvad saapad tuletavad vaest lapsepõlve meelde ka siis, kui lapsest on saanud juba tubli täiskasvanu. Vahel on parema tuleviku ja heade mälestuste kinkimiseks vaja teha vaid väike samm ­ kinkida lapsele korralikud jalanõud. Kahjuks on meie ümber vanemliku hoolitsuseta lapsi, kelle unistusi takistab korralike jalanõude puudumine. Et lapsed saaksid joosta, palli mängida ja liikumisest rõõmu tunda läbi aasta, soetatakse kampaania raames kogutud annetuste eest laste turvakodudele 500 paari kvaliteetseid jalavarjusid - saapad, kummikud, sandaalid, spordijalatsid jne."

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv