Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Algas talvine heategevuskampaania “Toeta lapsi, kellest vanemad ei hooli!”

01.12.2008

Detsembris algas heategevuskampaania “Toeta lapsi, kellest vanemad ei hooli!”. Kuuendat korda toimuva kampaania käigus kogutavate vahenditega toetatakse laste varjupaikasid ja turvakodusid üle Eesti. Kampaania käigus kutsume inimesi üles sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Lisaks pangakontoritele on võimalik toetada laste varjupaikasid, helistades Elioni annetustelefonil 900 5005 (kõne hind 25 krooni). Samuti on võimalik toetada lapsi, ostes Rimi kauplustes Wõro, Liptoni,

Tere või Domestose tooteid. Kogutud rahast saavad tuge kaheksa laste varjupaika.
Väga oluline on last kuulata, temaga rääkida, temale tähelepanu jagada, temaga koos mängida – anda talle osalemisvõimalus. SEB Heategevusfond finantseerib laste vaba aja tegevusi ja korraldab mitmesuguseid üritusi – see annab võimaluse pakkuda varjupaiga lastele sisukalt veedetud hetki täiskasvanuga, varjupaiga töötajate ja vabatahtlikega. See on aeg, mil täiskasvanud on oma igapäevasest töömeeleolust väljas, teises keskkonnas, ja kogu tähelepanu on lastel – nad on laste jaoks maksimaalselt olemas. Kvaliteetaeg lapsega on kindlasti üks käitumisprobleeme ennetavatest teguritest.

Kampaania raames toimub detsembris-jaanuaris ka jõuluringsõit, mille jooksul käivad SEB Heategevusfondi toetuseks loodud klubi vabatahtlikud partnervarjupaikades piparkooke küpsetamas ning valmistavad koos lastega jõuluehteid.

Kampaania kestab jaanuari lõpuni ja selle tulemused saavad teatavaks 1. veebruaril 2009.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.