Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Algas kampaania “Muretseme laste varjupaikadele uisud!”

01.12.2009

1. detsembril algas SEB Heategevusfondi kampaania “Muretseme laste varjupaikadele uisud!” Juba kaheksandat korda toimuva heategevusliku kampaania raames kogutavate vahenditega toetatakse laste varjupaikasid ja turvakodusid üle Eesti.

Paljudele meist meenub tunne lapseeast, kui rattasõit või uiskudel püsimine esimest korda hästi välja tuli. Mäletame seda õhinat ja uhkust. Iga laps vajab õnnestumisi, uute oskuste õppimisel tähelepanu ning julgustust. See aitab kasvada täiskasvanuks – saada lapsevanemaks, kes suudab edasi anda armastust ka oma lastele. Paraku on meie ümber lapsi, kellest vanemad ei hooli ning kelle elust kõik need toetavad kogemused puuduvad.

Selle kampaaniaga kogutud annetuste abil kingime varjupaikades peatuvatele lastele palju toredaid talvepäevi ning ostame laste varjupaikadele 150 paari jääuiske, 100 paari rulluiske ja vajalikud kaitsmed. Kampaaniaga kutsume inimesi sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Laste varjupaikasid on võimalik toetada ka helistades Elioni annetustelefonil 900 5005 (kõne hind 25 krooni).
Kogutud rahast saavad tuge kaheksa laste varjupaika. Samuti on varjupaigas peatuvatel lastel annetuste abil võimalik osa saada erinevatest hobitegevustest läbi aasta. Toetustega finantseeritakse varjupaiga laste huvi- ja vabaajategevust, hangitakse koolitööks ja käsitööks vajalikke vahendeid ning mänguasju, lauamänge ja sportimisvahendeid, korraldatakse erialaseid koolitusi varjupaiga töötajatele, võimaldatakse psühholoogilist nõustamist lastele, rajatakse mänguväljakuid ja remonditakse varjupaiga ruume jpm.

Kampaania kestab jaanuari lõpuni ja selle tulemused saavad teatavaks 31. jaanuaril 2010.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.