Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Algas kampaania “Aita jalgratas kokku panna!”

01.06.2009

Lastekaitsepäeval, 1. juunil algas meie järjekordne heategevuskampaania “Aita jalgratas kokku panna!”. Juba seitsmendat korda toimuva heategevusliku kampaania raames kogutavate vahenditega toetatakse laste varjupaikasid ja turvakodusid üle Eesti.

Me kõik mäletame oma esimest jalgratast ja uhkust südames, kui isa lasi esimest korda sadulast lahti ning ratas püsis teel. Kõik need hetked polnud pelgalt meelelahutus – need on pingutused ja saavutused, julgustus ja tunnustus, mis on aidanud saada meil täiskasvanuks. Paraku on meie ümber lapsi, kellest vanemad ei hooli ning kelle elust kõik need toetavad kogemused puuduvad.
Selle kampaaniaga kogutud annetuste eest ostetakse varjupaikadele laste jalgrattad ja kiivrid ning korraldatakse koostöös liiklusohutuskeskusega hariv vigursõiduraja koolitus. Annetuste abil on varjupaigas peatuvatel lastel võimalik osa saada ka erinevatest hobitegevustest läbi aasta: tasutakse muusika- ja kunstiringide osalustasusid, võetakse osa spordiüritustest, ostetakse vahendeid käelise tegevuse arendamiseks, käiakse kinos ja teatris jne.

Kampaaniaga kutsume inimesi sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Laste varjupaikasid on võimalik toetada ka helistades Elioni annetustelefonil 900 5005 (kõne hind 25 krooni).
Kutsume üles toetama varjupaikade lapsi 25 krooniga kuus. Selle väikese heateo jõud on suurem, kui arvata oskaks. Jalgrattal on väga palju väikesi, kuid olulisi detaile. 25 krooni eest saab ainult paar mutrikest, kuid ilma nendeta poleks ka ratast ega rattasõitu. Soovime, et varjupaigas peatuvatel lastel oleks võimalus tunda end võrdväärsena tavalises peres kasvavate eakaaslastega aasta ringi.
Kogutud rahast saavad tuge kaheksa laste varjupaika: Tallinna Lastekodu Laste Varjupaik, Tallinna Laste Turvakeskus, Pärnus asuv Pereabikeskus, Sillamäe Laste Hoolekandeasutus Lootus, Narva Laste Varjupaik ja Tartu Laste Turvakodu, samuti Kiikla Lastekodus ja Haiba Lastekodus varjupaiga teenusel olevad lapsed.

Kampaania kestab juuli lõpuni ja selle tulemused saavad teatavaks 31. juulil 2009.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.