Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Age Oks innustas väikeseid tüdrukuid ja poisse tantsuga tegelema

14.04.2013

Rahvusooper Estonia maja kihas rõõmsalt, kui SEB Heategevusfondi eestvedamisel sõitsid külla 400 turva- ja asenduskodudes peatuvat last üle Eesti, et osa saada kogupereballetist „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“.

Lapsed osalesid ka balletitunnis ja etenduse järel toimus ekskursioon lavatagusesse maailma. Lisaks Tallinna lastele olid pealinnatee jalge alla võtnud osalejad üle Eesti: Tartust, Pärnust, Viljandimaalt, Ida-Virumaalt, Põlvamaalt, Harjumaalt jm.

Etenduse eel ja järel ootas lapsi elamusterohke ringkäik teatrimaja tagaruumidesse. Tiheda päeva raames kiikasid lapsed lavale ja orkestriruumi, grimmituppa, näitlejate garderoobidesse, maali- ja dekoratsioonisaali. Samuti võeti osa balletitunnist, kus proovisaalis sai panna proovile oma painduvuse ja jalga sai proovida varvaskingi. Vahepeal jutustasid baleriinid lugusid balletiajaloo värvikamatest hetkedest. Teiste seas jagas balletitunnis lastele innustust Age Oks: „Mind tõi balleti juurde armastus tantsu vastu ning pärast kõiki neid aastaid hoiab mind balleti juures ikka armastus selle tantsu vastu.“

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.