Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

30 uhiuut jalgratast liikluspäeval Tallinna Loomaaias

31.07.2009

Juunis-juulis toimus SEB Heategevusfondi seitsmes heategevuslik kampaania, sedapuhku nime all “Aita jalgratas kokku panna!”. Kampaania liiklusohutuse teemaline hariv lõpuüritus toimus Tallinna Loomaaias Rebasemäe piknikuplatsil, kus osalesid varjupaikade ja turvakodude lapsed üle Eesti. Üritusel anti üle varjupaikadele kampaania raames ostetud 30 jalgratast ja nende juurde kuuluv varustus – kiivrid ja helkurvestid turvaliseks liiklemiseks ning pumbad, rattalukud jms. Lastele kingiti Maanteeameti poolt valmistatud raamatuid liikluskultuurist ja turvalisest liiklemisest jalgrattal.

Liiklusohutuse tarkusi jagasid Lõuna Politseiosakonna esindajad ja Liiklusohutuskeskus pani üles vigursõiduraja rattaga sõitmiseks. Külas olid maskotid Sõber Sebra ja politseist Lõvi Leo. Lapsed lustisid loomaaias koos fondi toetuseks loodud klubi vabatahtlikega – uudistasid loomi, mängisid meeleolukat seiklusmängu “Liikluspusle” ning sõid suuri ülepannikooke.

Täname südamest kõiki annetajaid ja püsitoetajaid. Igaüks, kes on annetanud, on kinkinud lastele, kellest vanemad ei hooli, killukese õnne. Loodame, et jalgrattapedaale vändates saavad lapsed kergemini võitu oma hirmudest, muredest ja ebakindlusest.