Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

2015. aasta algas lastele reisiga Jurmalasse veekeskusesse

02.01.2015

Selle aasta esimesel nädalal, 2. jaanuaril, said 250 asendus- ja turvakodude last üle Eesti taas lustida Jurmalas Livu veekeskuses. Kuna sihtpunkti jõudmiseks sõideti sedapuhku pikemalt ka läbi Riia linna, said lapsed imetleda meie lõunanaabrite pealinna aastavahetuse pidurüüs, mis jättis paljudele kustumatu mulje.

Nii mõneski kodus oli enne Jurmala veekeskuse ja Läti kohta väikest viisi uurimistööd tehtud. Lastel tekkis küsimusi läti keele ja lätlaste kohta – uuriti, mis keeles seal räägitakse ja millise rahaga makstakse. Sellel reisil said lapsed üht-teist teada Riia ja Jurmala, aga ka Euroopa Liidu ning riigipiiride kohta.

Veepargis tegid lapsed eelnevalt tutvumisringi, seejärel vallutasid suuremad poisid kohe kõik torud ja väiksemad leidsid rõõmu kiirevoolulisest jõest ja laste kindlusest. Suurt huvi pakkus ka bassein, kus tekitati suuri laineid. Kosutuseks pakuti väikest vahepala veepargi kohvikus ja väga maitsvat jäätisekokteili otse basseini ääres asuvast baarist. Koos kasvatajatega lõõgastuti mullivannis ja saunades ning suuremad lapsed nautisid välibasseini mõnusid. Nagu ikka, tundsid lapsed rõõmu oma julguse proovilepanekust ning nii mõnigi laps sai üle oma veehirmust.

Tore oli laste puhul märgata kokkuhoidmist. Kuna rahvast oli tohutult palju, siis oli kaotsiminek väga lihtne. Lapsed aga grupeerusid ilusti: suured olid omavahel koos ja väiksed omavahel. Kõik jälgisid kõiki ja tajutav oli mõnus meeskonnatöö. Kasvatajad märkisid pärast, et sellised väljasõidud on huvitavad ka seetõttu, et siis saab näha lapsi hoopis teises tegevuses. Iga uue sõiduga tundub, et lapsed on väga tublid ja tähelepanelikud ka teiste suhtes: kedagi ei jäeta hätta ja suuremad annavad väiksemaid juhendades ürituse kordaminekusse meeleldi oma panuse.

Paljude kasvatajate jaoks oli Jurmala-reis oluline võimalus õppida lapsi paremini ja natuke uuest küljest tundma ning tugevdada omavahelisi suhteid, olles eemal tavakeskkonnast ja -olukordadest.

Loe edasi
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.