Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

„Viiuldaja katusel“ – nagu illustreeritud ajalootund

19.08.2018

Turva- ja asenduskodude noored ja perevanemad üle Eesti said augustis, päev enne taasiseseisvumise päeva, osa Estonia teatris etenduvast muusikalist „Viiuldaja katusel“. Huvilised tegid tiiru ka teatri lavataguses maailmas ja paljud pered nautisid sumedat suveõhtut Tallinnas.

Rahvusooperi külastamine on alati eriline sündmus! Seetõttu oodati teatripäeva suure elevusega. Kuna „Viiuldaja katusel“ pole lastemuusikal ja on päris keerulise ülesehitusega, võtsid sedakorda teatritee jalge alla suuremad lapsed.

Kuna selles etenduses hargneb lahti ühe (suure) pere lugu, oli laval toimuv laste jaoks hästi mõistetav. Ilusad laulud liigutasid südant ja puudutasid hingekeeli, temperamentne tants pani kaasa elama – oli palju emotsioone, sai nalja ja vahepeal oli ka kurbust. Aga nii see ühe pere elu juba on!

Etendus pani lapsed teisiti mõtlema ning nad said palju rohkem teada ka vanadest traditsioonidest. Noored arutasid õhinal, kuidas küll nii sai olla, et vanasti ei saanud noored ise endale elukaaslast valida. Terve lugu oli nagu illustreeritud ajalootund. Lisaks tavalisele õpikutarkusele oli aga teatrilaval näha veel ajastu riietust, kombeid, uskumisi ja tantse ning saada aimu kogu olustikust.

Loe pikemalt
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.