Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

„Väike Prints“ lummas nii väikseid kui suuri

22.04.2017

Suured ja väikesed teatrisõbrad Eesti erinevatest asendus- ja turvakodudest külastasid Heategevusfondi toetusel Tartu Teatri Kodu, vaadates prantsuse kirjaniku Antoine de Saint-Exupéry teosel põhinevat „Väikest Printsi“. Peale selle tehti Toomemäel mälestuseks perepilte, kohtuti näitlejatega ja külastati Mänguasjamuuseumi.

Etendus toimus hubases väikeses saalis, mis oli nii kodune ja lastele käegakatsutavas kauguses. See tundus nii ehe ja armas oma lihtsuses – lapsed said tunda end justkui osana muinasjutust.

Lapsed osalesid ka Tartu parimate lastekirjanike auhinna kätteandmisel, mis toimus vahetult pärast etendust. Muinasjutu lummusest tuldi aga vaikselt välja Mänguasjamuuseumis, kus igaüks leidis endale meelepärase tegevuse.

Kodus näitasid lapsed kasvatajatele ja teistele lastele uhkusega autogrammidega raamatuid, millest loeti unejuttu veel mitu päeva pärast teatriskäiku. Ja lause „Joonista mulle lammas“ on nüüd kindlalt juurdunud nende laste kogemuses, tähendades midagi enamat kui lihtsalt soovi näha paberil lammast…


 Loe pikemalt

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.