Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

„Uinuv kaunitar“ lummas muusika, tantsu ja kostüümidega

19.03.2017

Märtsis said turva- ja asenduskodude lapsed üle Eesti SEB Heategevusfondi toel osa Rahvusooper Estonia lummavast balletist „Uinuv kaunitar“. Peale muinasjutulise etenduse oli suureks elamuseks ka lavatagune ekskursioon, mis võimaldas piiluda võlumaailma telgitagustesse.

Seekord algas teatrikülastus lavataguse ekskursiooniga. Paljud lapsed olid üllatunud, et teatril on oma kingsepad ning õmblejad, kes teevad kohapeal kingi ja kostüüme. Saadi teada, et teatris töötab lisaks tantsijatele ja baleriinidele palju osavate kätega ametimehi – rekvisiitorid, lavameistrid, kunstnikud, grimeerijad –, kellel igaühel on täita tähtis roll. 

Neile, kes eesti keelt väga hästi ei oska, polnud vaja sel korral tõlkida, kuna balletietendusel ju ei räägita. Lapsed nautisid kaunist muusikat, graatsilist tantsu ja ilusaid kostüüme. Imestama pani balletikingades varvastel tantsimine ning pikalt varvastel ühes asendis seismine. Lapsed järeldasid, et ballett on väga sportlik ja raske tegevus ning selle selgeks õppimine võtab ikka väga kaua aega.

Etenduse vaheajal sai küsida tantsijate autogramme ning teha koos nendega pilti.

Uus kogemus tõi kaasa palju emotsioone ja soovi vaadata-kuulata midagi nii ilusat ka edaspidi. Ning miks mitte – ka ise järele proovida…

 Loe pikemalt