Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

„Sipsiku“ etendus õpetas rohkem hindama ka vanu asju

19.11.2016

Novembris käisid kaheksa perekodu lapsed üle Eesti – Tartust, Põlvamaalt, Ida-Virumaalt, Saaremaalt, Viljandist, Tallinnast ja Jõgevamaalt – Rahvusooper Estonia kammersaalis vaatamas uhiuut etendust „Sipsik ja vana aja asjad“. Eno Raua lasteraamatu ainetel tehtud muusikaline lavastus paelus nii lapsi kui ka kaasasolnud täiskasvanuid südant puudutava sõnumi ja meeldejääva lavakujundusega.

Mõned lapsed olid üldse esimest korda Tallinnas ja nii kaugel reisil. Seetõttu oli ka ühistranspordi kasutamine suures linnas kogemus omaette.

Väikeses saalis toimunud etendus puudutas lapsi lähedalt. Visuaalsed efektid olid väga toredad ja lapsed jälgisid etendust huviga. Ka kõige rahutumad lapsed olid hiirvaikselt paigal. Paljudes täiskasvanuteski äratas etenduse vaatamine vanu mälestusi. 

Iga Perekodu sai fondi poolt kingituseks „Sipsiku“ raamatu ja kavalehed lastele, kuhu sai mälestuseks nimelist pühendust või autogramme küsida. Lapsed viidi ka väikesele lavatagusele ekskursioonile.

Pärast etendust räägiti paljudes peredes lapsepõlve mälestustest ja lemmikmänguasjadest. Arutleti selle üle, kuidas on mänguasjad ajaga muutunud. Paljudes tekkis soov valmistada oma kõige kallimatele kingitused ise.

Loe pikemalt


 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.