Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

„Pettsoni ja Finduse“ etendus naerutas ja pani mõtlema sõprusest

21.01.2018

21. jaanuaril said teatrihuvilised Eesti erinevatest asenduskodudest Tartus Teatri Kodus osa „Pettsoni ja Finduse“ lustakast etendusest. Sellest tükist tundsid suurimat rõõmu nii väiksemad lapsed ja ka suuremad elasid multifilmist tuttava vahva vanamehe ja riukaid täis kassipoja sõprusele südamest kaasa.

Enamik peresid oli Teatri Kodus esimest korda. Enne etendust külastasid pered ka keldrikorrusel olevat teatrinukkude näitust. Õhinal prooviti järele kõik varjuteatri ja käpiknukuteatri tegemise võimalused. Saadi teada, mis on marionett ja vaadati põnevaid arheoloogilisi leide.

Etenduses käis laval selline möll, et väikesed vaatajad naersid lausa kõhud kõveras. Lapsed õppisid seda, et alati on hea, kui on keegi olemas ning ei pea üksinda olema. Isegi kui teisega koos on mõnikord raskem, omavahelisi arusaamatusi on ju vaja ka klaarida, on siiski huvitavam kui omapäi. Pärast oli tore analüüsida, miks kassil niipalju äpardusi juhtus.

Lapsed said näitlejatelt autogramme küsida ja koos pilti teha. Mõned pered vaatasid hiljem ka Tartu linna peal ringi, käidi ka mänguasjamuuseumis ja sealses mängutoas.

Loe pikemalt
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.