Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

„Ma sõitsin rattaga. Terve tee, peaaegu…“

23.09.2017

Septembri eelviimasel laupäeval said turva- ja asenduskodude lapsed üle Eesti SEB Heategevusfondi toel end taas proovile panna Tartu rattamaratonil ning lustida Aura veekeskuses. Sellest sügisesest spordivõistlusest on paljudes peredes saanud tore tava.

Igal lapsel oli võimalus valida ea- ja võimetekohane rada. Need, kel endal ratast polnud, said selle laenutusest. Sealt sai vajadusel laenutada ka kiivri – ilma selleta kedagi rajale ei lubatud.

Lapsed olid rahul, kuigi sõit polnud just kergemate killast. Rajal juhtus ka väiksemaid äpardusi, aga pingutus oli seda väärt. Ürituse tagasisides kirjutas nii mõnigi laps, et see oli tema elu kõige õnnelikum päev. Järgmisel aastal lubati täiesti kindlalt taas stardis olla, paljud siis juba pikemal rajal.

Kasvatajad tõdesid, et lapsed said palju erinevaid elamusi. Aura veekeskuses käisid lapsed kõikvõimalikud basseinid ja torud läbi, nautides aega ujulas täiel rinnal. Kodus jagati muljeid ning näidati uhkelt medaleid ka teistele lastele.

Sellel aastal maratonirajale läinud laste vahel loositi välja rattavarustust (peaauhinnaks jalgratas ja kiiver ja mitmed joogipudelid, rattalukud, velokompuutrid, rattakellad jmt), nii sai iga laps kojuminnes kaasa miskit, millega järgmisi rattasõite kodulähedal teha.

Loe pikemalt
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.