Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

„Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“ tekitas erilise teatrimeeleolu

29.01.2018

28. jaanuaril käisid turva- ja asenduskodude lapsed Rahvusooperis Estonia vaatamas Gyula Harangozo kogupereballetti „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“. Enne etendust oli soovijatel võimalik käia lava taga ekskursioonil ja osaleda balleti töötoas.

Ringkäigul rääkis giid huvitavalt lavatagusest maailmast. Uudistati, kuidas valmivad dekoratsioonid ja kostüümid. Lastel oli võimalus pähe proovida uhkeid peakatteid. Koridorides aga askeldasid samal ajal grimeeritud pöialpoisid... Lastel oli võimalus osaleda ka töötoas, kus räägiti balletist ja õpetati selgeks mõned põhisammud.

„Lumivalgeke“ ületas kõik ootused. Ballett oli täis trikke ja visuaalseid üllatusi. Publik oli erilises meeleolus, lapsed elasid tantsijatele kaasa ja plaksutasid ennastunustavalt. Muusika oli väga kaasahaarav ning tegelased ilmekad ja äratuntavad. Igaühel tekkisid oma lemmikud. Kui lapsed pärast etendust eredamaid hetki meenutasid, toodi välja, et see lugu rääkis sõprusest ja koostööst, oskusest teha nalja ja olla lõbus, mitte teha teistele halba ja olla ise hea.

Lapsed said koju kaasa nii etenduse kavad, millesse koguti usinalt tantsijatelt autogramme, aga ka raamatud, milles Lumekuninganna muinasjutt. Järgmisel päeval näidati sealt üksteise võidu kasvatajatele pilte ja teatati, kes on hea ja kes on paha tegelane. Lapsed kiitsid tantsijate meisterlikkust, kleite-kostüüme ning muusikat ja dekoratsioone.

Etenduse lõpus aplodeeris kogu saal kaua näitlejatele. „Lumivalgeke“ pakkus positiivseid emotsioone ja sooje tundeid. Nii mõnigi laps ütles, et vaataks seda hea meelega veel. Kui keegi enne arvas, et ballett on igav, siis pärast „Lumivalgekese“ vaatamist on tal juba teine arvamus.

Loe pikemalt